جاذبه های زیبای هلند + راهنمای سفر

کشور هلند با طبیعت بی نظیرش یکی از بهترین مقصدهایی است که می توانید برای سفر آن جا را انتخاب کنید. آمستردام پایتخت این کشور یکی از شهرهایی است که هرگز از سفر به آن پشیمان نخواهید شد.

جاذبه های زیبای هلند + راهنمای سفر

زیباترین جاهای دیدنی و جاذبه گردشگری آمستردام هلند

به گزارش اقتصاد آنلاین، جاذبه های آمستردام را نمی توان محدود به دیدنی های طبیعی و یا تاریخی کرد بلکه همه آن ها در کنار یکدیگر روح این شهر را می سازند. پارک های طبیعی و بناهای تاریخی آن جایگاه موزه های بی نظیری هستند که بازدید از آن ها بسیار پیشنهاد می شود. در ادامه با الی گشت باشید تا برخی از جاذبه های آمستردام را با هم مرور کنیم.

۱- کانال بلت | The Canal Belt

مرکز آمستردام دارای چهار کانال آبی است که از قرن ۱۷ به جای مانده اند. سیستم این کانال ها در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این مسیرهای آبی توسط شهردار آمستردام ساخته شده اند به منظور اینکه سیستم انتقال آب شهر را بهبود بخشند. خانه های بیشماری در اینجا توسط این کانال ها آبرسانی می شوند که برخی از آن ها قدمتشان به دوره رنسانس برمی گردد.

۲- موزه اشتدلیک آمستردام | Stedelijk Museum Amsterdam

موزه اشتدلیک آمستردام یکی از مهمترین موزه های هنر مدرن و معاصر در جهان می باشد که جایگاه هنرهایی از صد سال و یا بیشتر می باشد. این موزه به طور مداوم آثار مهم جدید و قدیمی را به مجموعه اش اضافه می کند و در حال حاضر بالغ بر ۹۰ هزار اثر در آن وجود دارند. نقاشی های نقاش معروف ون گوگ نیز در این موزه قابل مشاهده است.

۳- وندلاپارک | Vondelpark

وندلاپارک را بدون شک می توان یکی از معروف ترین پارک ها و جاذبه های آمستردام دانست که در زمینی گسترده شده است که محله های اودوست (Oud-West) و اود زوید (Oud-Zuid) را از هم جدا می کند. کافه ها، زمین های بازی، تئاتر روباز و مراتع سبز آن به دوست داشتنی بودن این پارک کمک می کنند. شما می توانید برای یک پیک نیک نیم روزه اوقات خوشی را در اینجا سپری کنید.

۴- سیناگوگ پرتغالی | The Portuguese Synagogue

در طول قرن ۱۷ هزار مردم یهودی از پرتغال به دلیل شرایط نامساعد کشورشان به آمستردام مهاجرت می کنند. آن ها به طور آزادانه می توانستند در هلند و در آمستردام زندگی کنند و به مرور تاثیراتی بر روی فرهنگ و معماری این بخش از شهر گذاشتند. این مورد از جاذبه های آمستردام را می توانید جزو برنامه های سفرتان بگذارید.

۵- میدان سد | Dam Square

زیرساخت های میدان سد به طور کلی از قرن ۱۳ شروع شد. زمانی که روستانشینانی که در کنار رودخانه های آمستدل زندگی می کردند تصمیم گرفتند که در بخش های شمالی رودخانه محلی را احداث کنند. ساختمان های بسیار مهمی در اینجا در طول سال ها ساخته شد. تا جایی که امروزه این منطقه جایگاه کاخ سلطنتی آمستردام، بنای یادبود ملی و بناهای مهم دیگری می باشد.

۶- ریکسمیوزیم | The Rijksmusuem

این موزه که احتمالا یکی از مهمترین موزه و جاذبه های کشور هلند است، بیش از ۱ میلیون اثر مهم را در خود جای داده است. این مجموعه عظیم شامل شاهکارهایی از شخصیت های بسیار معروفی نظیر ون گوگ، رامبرانت و ورمیر می باشد.

۷- دِ اود کرک | De Oude Kerk

د اود کرک که قدیمی ترین ساختمان در آمستردام می باشد، با تاریخ این شهر پیوند خورده است. کلیسا در اصل متعلق به مقامات کاتولیک آمستردام بود، اما توسط کالوینیست ها در زمان اصلاحات مصادره شد و تبدیل به یک کلیسای پروتستان شد. امروزه فعالیت های فرهنگی و مراسم مذهبی متعددی در این کلیسا برگزار می شود.

۸- دِ هورتوس بوتانیکاس | De Hortus Botanicus

هلند

دِ هورتوس بوتانیکاس یکی از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی در جهان است و بیش از ۶،۰۰۰ گیاه گرمسیری را در خود جای داده است. در طول قرن هفدهم، باغ اصلی منبع گیاهان دارویی در آمستردام بود و توسط پزشکان و شیمیدانان شهر مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه گلخانه ها و سالن های متعدد آن برای مردم باز است و سالانه هزاران بازدید کننده را جذب می کند.

۹- پته توچینسکی | Pathé Tuschinski

پته توچینسکی به دلیل طراحی بسیار فوق العاده اش به عناون زیباترین سینما و سالن تئاتر در جهان شناخته می شود. کل سالن با هنر تزیینی و هنر نو طراحی شده است و تلفیق بسیار خوب این دو هنر موجب شده است که ویژگی های هنری این بنا بسیار با ارزش شود و به عنوان یک مکان با معماری خاص شناخته شود.

۱۰- ادام تورن | A’DAM Toren

این برج عظیم در ساحل شمالی آمستردام شامل چندین شرکت فرهنگی از جمله یک کافه زیرزمینی به نام شلتر، یک رستوران مجلل و بلندترین تاب معلق در اروپا است. ادام تورن از سال ۲۰۱۶ باز شده است و در حال حاضر بخش مهمی از چشم انداز فرهنگی آمستردام به حساب می آید.

۱۱- ناتورا آرتیس ماگیسترا | Natura Artis Magistra

این مورد از جاذبه های آمستردام که به باغ وحش آرتیس نیز معروف است، برای تقریبا ۲۰۰ سال است که جایگاه حیوانات وحشی بزرگی می باشد. آرتیس علاوه بر ساکنان بزرگش، محلی است برای نگه داری میلیون ها میکروب و اولین باغ وحش جهان است که به زندگی میکروبیولوژیکی اختصاص یافته است و به «میکروپیا» معروف شده است.

۱۲- موزه فیلم چشم | EYE Filmmuseum

از فاصله معینی نمای موزه فیلم مشخص است که یکی از طراحی های بسیار مدرن معماری محسوب می شود. این بنای تاثیرگذار جایگاه پروژه های فرهنگی مهمی در رابطه با فیلم سازی می باشد و همچنین چندین سالن سینمای حرفه ای و مدرن را در خود جای داده است.

۱۳- موزه ون گوگ | Van Gogh Museum

یکی دیگر از جاذبه های آمستردام که البته بسیار معروف هم می باشد موزه نقاش معروف ون گوگ است. این موزه بزرگترین مجموعه نقاشی های این هنرمند در جهان را داراست و به طور مداوم نمایشگاه های از مستندهای زندگی این هنرمند را برگذار می کند.

در کنار پروژه های حفاظتی و تحقیقاتی، این موزه همچنین به عنوان یک مرکز فرهنگی محسوب می شود و رویدادهای مختلفی را در رابطه با موضوع آن برگذار می کند.

منبع: الی گشت
ارسال نظر