کد خبر 584061

کشف خانه‌ تاریخی در دل کوه ها + عکس

خانه دور از دسترسی که از دوران جنگ جهانی اول در ایتالیا به جا مانده مقصد بسیاری از گردشگران و صخره نوردها شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، کوهنوردان ایتالیایی خانه متروکه‌ای را پیدا کرده اند که بالای کوه ها و صخره های غیر قابل دسترس بنا شده و مکان آن بالای مونت کریستالو است که در ارتفاع 2700 متری قرار دارد. گمان می رود که این خانه در سال 1915 توسط سربازان ایتالیایی و به عنوان پناهگاهی برای مخفی شدن ساخته شده است.

مونت کریستالو که در دولومیت های ایتالیا در بخشی از رشته کوه های آلپ قرار دارد، یک خط الراس طویل و تورفته با چهار قله بلندتر از 3000 متر است. امروزه این رشته کوه بخشی از «پارک طبیعی آمپتزو دولومیت‌ها» را تشکیل می دهد، اما در دوران جنگ جهانی اول میدان جنگ‌های شدید بین ایتالیا و اتریش-مجارستان بود. طرف‌های متخاصم توپخانه‌های سنگین خود را در این منطقه نصب کردند، تونل‌هایی را در زیر مواضع یکدیگر ساختند و قله‌های کوه‌ها را منفجر کردند تا بهمن‌ها را به راه بیندازند که منجر به کشته شدن هزاران نفر شد. ارتش ها همچنین پناهگاه های زیادی در این منطقه بنا و درون کوه را به همین منظور حفاری کردند.

15176342_808

دولومیت ها رشته کوهی عظیم در رشته کوه های آلپ ایتالیا در شمال شرقی ایتالیا هستند که در سراسر مناطق ترنتینو-آلتو آدیگه، ونتو و فریولی ونزیا جولیا کشیده شده اند. دولومیت های ایتالیایی که در سال 2009 به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شدند، مساحتی بالغ بر 141 هزار و 903 هکتار را پوشش می دهند و بدون شک یکی از چشمگیرترین مقاصد کوهستانی در جهان هستند. بازدیدکننده مجذوب صخره‌های بی‌نظیر، دیوارهای عمودی، قله‌های صخره‌ای، فلات‌های کارست، دره‌های نمادین و مراتع کوهستانی این منطقه می‌شود که چشم‌انداز بی‌نظیری را به وجود می آورند.

15176343_795

ارسال نظر