کد خبر 579939

تفاهمنامه از سرگیری اعزام زائران بین ایران و سوریه امضا شد

رییس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران و وزیر گردشگری سوریه امروز پنجشنبه در دمشق در زمینه اعزام زائران تفاهمنامه امضا کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین، علی رضا رشیدیان در پایان سفر به سوریه و طی نشست و مذاکرات نهایی با وزیر گردشگری سوریه در این رابطه، گفت: خوشبختانه جلسات خوبی با مسوولان سوریه در حوزه های مربوطه داشته ایم که امید است به شروع مناسب و شایسته سفرهای زیارتی به سوریه منجر شود.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان این‌که موضوع سلامت ، رعایت پروتکل بهداشتی و امنیت زائران در برقراری مجدد این سفرها بسیار حائز اهمیت است، گفت: باز شدن این مسیر زیارتی خرسندی زائران ایرانی را موجب می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای اعزام زائران گفت: برای پروازها وانتقال هوایی زائران هم باید مقدمات و تدابیر مناسب انجام شود.

وزیر گردشگری سوریه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر رییس سازمان حج و زیارت و هیات همراه به سوریه اظهار کرد: معتقدم سفر شما گام موثری در نزدیکی دو دولت و ملت خواهد بود.

محمد رامی مارتینی افزود: وزیر کشور سوریه نیز بسیار مشتاق به راه اندازی سفر زائران ایرانی است و تاکید کرده تا موضوعات مربوط به اعزام زائران ایرانی را پیگیری و به نتیجه رسانیم.

وی بر برقراری سفرهای زیارتی به منظور همکاری بیشتر دو کشور و دو ملت تاکید و عنوان کرد : حدود ۱۳هزار تخت اقامتی در زینبیه آماده پذیرایی از زائران است همچنین در صورت نیاز هتل های زیادی در دمشق برای ارائه خدمات به زائران در اختیار است و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

او همچنین با اشاره به مباحث طرح شده از سوی رییس سازمان حج و زیارت در خصوص پروازها گفت: در این رابطه نیز اگر تعداد زائران افزایش یابد می توانیم تعداد پروازها را افزایش دهیم.

رییس سازمان حج و زیارت شامگاه یکشنبه در راس هیاتی به منظور نهایی کردن تفاهم برای از سرگیری مجدد اعزام کاروان های زیارتی به سوریه به این کشور سفر کرده است.

وی طی این سفر چهار روزه با وزرای کشور ، گردشگری، بهداشت و نیز اوقاف سوریه دیدار و پیرامون این سفرها و مباحث مختلف مربوطه بحث و تبادل نظر کرد.

ارسال نظر