کد خبر 579851

مشهد آماده ورود زائران عراقی است

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: کلانشهر مشهد برای ورود زائران عراقی آمادگی کامل دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا؛ یوسف بیدخوری روز پنجشنبه در نشست هم‌اندیشی با مدیران شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری و مراکز اقامتی مشهد افزود: بر اساس دستورالعمل نحوه ورود گردشگران خارجی به کشور، ارائه کارت واکسیناسیون، نتیجه منفی آزمایش پی.سی.آر، بیمه کرونایی و تاییدیه رزرو اتاق در هتل از سوی زائران خارجی الزامی است.

وی ادامه داد: زائران خارجی همچنین باید در واحدهای اقامتی دارای مجوز اقامت داشته باشند.

معاون اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: واکسیناسیون کارکنان شاغل در تاسیسات گردشگری استان و برنامه‌ریزی برای نظارت بر واحدهای اقامتی و نحوه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در آنها انجام شده است.

وی وضعیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در تاسیسات گردشگری استان را مطلوب ارزیابی و تاکید کرد: باتوجه به اینکه از ابتدای آبان ماه روادید گردشگری برای کشورهای خارجی در نظر گرفته شده و بیشترین زائران خارجی مشهد را اتباع کشور عراق تشکیل می دهند باید هماهنگی‌هایی را برای میزبانی از آنان انجام دهیم که هماهنگی های مقدماتی انجام شده است.

بیدخوری افزود: دستورالعمل نحوه ورود گردشگران خارجی به کشور در نشست کمیسیون ارتقای امنیت گردشگران خارجی بررسی و برای اجرای آن هماهنگی لازم با دستگاه‌های مرتبط انجام شده است.

در این نشست دغدغه ها و راهکارهای بخش دولتی و خصوصی در این زمینه مطرح شد.

ارسال نظر