کد خبر 561725

طرح امنیتی دولت عراق برای اربعین آغاز شد

فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد، طرح فراگیری را ویژه زیارت اربعین تدارک دیده است و درچارچوب آن بقایای گروه داعش هم تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سرتیپ تحسین الخفاجی سخنگوی عملیات مشترک خبرداد، شمار زیادی از نیروهای امنیتی برای تامین امنیت زائران مستقر شده اند که شمار آنها نسبت به چند روز گذشته بشتر شده است.

وی خبرداد طرح جدیدی توسط نهادهای امنیتی به همین منظور تدوین شده است تا زیارت اربعین امام حسین علیه السلام از نظر امنیتی مشکلی نداشته باشد.

الخفاجی درادامه افزود: نیروی هوایی عراق هم در این طرح مشارکت فعال خواهد داشت و علاوه بر نظارت هوایی برخی از ترابری هوایی را هم انجام داده و در صورت نیاز و در شرایط اورژانسی اقدام به انتقال افراد آسیب دیده  و بیمار هم می کند.

این سخنگو در رابطه با حملاتی که بقایای گروه تروریستی داعش در شمال عراق انجام داده اند هم تاکید کرد چنین تحرکاتی تهدیدی برای نیروهای امنیتی محسوب نمی شود.

وی متذکر شد، نیروهای امنیتی در مواضع خود مستقر شده اند ، تعداد زیادی دوربین حرارتی در مسیر تعبیه شده و حضور و اشراف اطلاعاتی و امنیتی ویژه ای هم به انجام رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر