کد خبر 561267

نخست وزیر عراق؛

عراق برای اربعین، ۸۰هزار ویزا صادر می کند

نخست وزیر عراق گفت که برای حضور کشور‌های اسلامی در مراسم اربعین امسال، دستور داده است که ۸۰ هزار ویزا صادر شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در جریان نشست فوق‌العاده هیات دولت گفت که این نشست به خاطر انتخابات و نزدیک بودن مراسم اربعین برگزار شده است.

کانال تلگرامی دفتر الکاظمی نوشت: «۸۰ هزار ویزا برای کشورهای اسلامی جهت حضور در مراسم اربعین تخصیص دادیم و دبیرخانه هیات دولت را مکلف می‌کنیم که هر چه سریعتر این تصمیمات را ابلاغ کند».

الکاظمی تأکید کرد که وزارت خارجه عراق هم باید دستورات مربوط را بدهد و وزارت کشور عراق نیز اقدامات لازم را انجام دهد و روند ورود زائران را تسهیل کند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات زودهنگام عراق را ۲۹ روز دیگر برگزار خواهند کرد، گفت که برگزاری انتخابات، تنها راه حل مشکلات عراق است.

در همین ارتباط، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز گذشته گفت که «رایزنی‌ها با مقامات عراق و تلاش برای افزایش تعداد زوار اربعین حسینی (ع) برای اعزام زمینی‌ و هوایی به کربلای معلی، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، همچنان ادامه دارد.» 

وی افزود: البته هموطنان عزیز می‌دانند که امسال به دلیل محدودیت‌های جدی کرونایی و ضرورت حفظ سلامت زوار، به هیچ وجه امکان پیاده روی میلیونی اربعین به داخل عراق وجود نداشته و حتی افزایش تعداد نیز با محدودیت قابل توجهی همراه است. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر