کد خبر 529471

وعده میراث فرهنگی برای احیای ارگ

معاون میراث فرهنگی کشور در بازدید روز پنجشنبه از پردیس ارگ معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران، قول مساعد داد تا در جهت احیای ساختمان‌های ارگ و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، این مجموعه را یاری کند

 

به گزارش اقتصاد آنلاین ، در این دیدار، محمد حسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی با هیات همراه از پردیس ارگ معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران بازدید کردند که بهانه این دیدار بررسی امکانات برای تأسیس موزه صدا و سیما بود.

همچنین در حاشیه این بازدید از اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش با هنرمندان وفرایند تولید نمایش رادیویی آشنا شدند.

در ادامه معاون میراث فرهنگی، ارگ رادیو را از قدیمی ترین بنای موجود رسانه و میراث فرهنگی ملی دانست و قول مساعد داد در جهت احیای مجموعه ساختمان های ارگ و ساختمان های اداره کل هنرهای نمایشی رادیوهمکاری های لازم را انجام دهد.

محسن سوهانی مدیر کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش نیز بر اهمیت و لزوم و حفظ مجموعه هنرهای نمایشی رادیو به عنوان یکی از میراث های مهم فرهنگی و ملی از نظر سرمایه انسانی و میراث ساختمانی، تأکید و ابراز امیدواری کرد که با رایزنی ها و عقد تفاهم نامه فی مابین، مجموعه تاریخی ارگ و ساختمان های مربوط به اداره کل هنرهای نمایشی رادیو حفظ شده و ارتقا یابد.

2

بیشتر بخوانید
ارسال نظر