کد خبر 450421

پل معلق تمام شیشه‌ای هیر +عکس

پل معلق تمام شیشه‌ای هیر ( هیرلند) که نخستین پل معلق قوسی شکل جهان است به ارتفاع ۸۰متر، طول ۲۱۰متر و عرض ۱۲۰سانتی متر در شهر هیر و در ۲۵کیلومتری شهر اردبیل معروف به باغ شهر هیر واقع شده است. این پل معلق شیشه ای با طراحی مهندسان ایرانی افتتاح شده و هیچ عنصر خارجی در طراحی و ساخت آن دخیل نبوده است. در حال حاضر تمامی پل‌های شیشه‌ای موجود در جهان به صورت مسطح و ثابت ساخته شده‌اند ولی پل شیشه‌ای هیر در استان اردبیل دارای دو ویژگی معلق و قوسی شکل بودن است که همانند آن تاکنون در سطح دنیا ساخته نشده است و کلیه قطعات شیشه‌ای و کابل‌های فلزی آن با کیفیت عالی در داخل ایران ساخته شده است. بر روی پل معلق شیشه‌ای هیر که قدم می‎‌زنی، حس راه رفتن بر فراز آسمان به انسان دست می‌دهد. ایستادن بر روی شیشه و لرزش همزمان پل معلق بسیار هیجان آفرین است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    تجربه ساخت پلهای عابر پیاده در کلانشهرها، اثبات میکند ساخت چنین پلهایی فقط کاربرد تزئینی دارد! ارتفاع زیاد، در شاید اکثر افراد موجب ترس از ارتافع میشود،
    پلها باید زیر و اطرافشان پوشیده باشد ماند سی وسه پل اصفهان، کا چنان پهنا یشان از قامت افراد (حداقل 4 برابر) باشد فرد مبتلا به ترس از ارتفاع احساس زیرپا خالی بودن و در نتیجه سرگیجه و عوارض زمینگیری ندهد چرا که در نهایت منصرف میشود از رفتن روی پل. الان شخصا مشاهده کردم گاهی تا یک سوم اصلا از پلهای عابر پیاده باریک عبور نمیکنند!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری