کد خبر 383413

ورود گردشگران خارجی به کشور ۳۸درصد افزایش یافت

به گفته وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با وجود همه تنش‌ها و معذوریت‌ها در منطقه، از ابتدای سال جاری تاکنون چهار میلیون نفر گردشگر وارد کشور شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸درصد افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان شامگاه چهارشنبه در بدو ورود به استان کرمان در جمع خبرنگاران افزود:  بازارهای گردشگری در دنیا جا به جا شده اما برنامه‌ریزی خوبی کرده‌ایم تا بتوانیم در بُعد منطقه‌ای، گردشگر جذب کنیم و در این رابطه ویزای کشورهای عمان و چین لغو شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: به رغم تهدیدات و مولفه‌های بدی که اثرات منفی در حوزه گردشگری دارند و تنش‌آفرینی آمریکایی‌ها و کاهش پروازها، در سال ۹۷ رشد گردشگری را شاهد بودیم.

وی اضافه کرد : البته از فشار حداکثری تحریم‌ها عبور کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم سهم گردشگری در اقتصاد کشور افزایش پیدا کند.

مونسان با اشاره به سفر خود به استان کرمان اظهار داشت: مدتی کرمان جزو برنامه‌های سفر بود که خوشبختانه در هفته جهانی گردشگری با همت جامعه هتل‌داران موفق به انجام این سفر شدیم.

وی ادامه داد: برنامه‌های هفته گردشگری به صورت غیر متمرکز اجرا می‌شود تا زنجیره گردشگری به نقاط مختلف کشور برود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فردا (پنجشنبه) از مناطق مختلف گردشگری استان کرمان دیدن می‌کند.

قرار گرفتن هفت اثر جهانی، ۷۰۰ اثر ملی و هزاران جاذبه تاریخی و طبیعی، دیار کریمان را به یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل کرده است.

وجود آداب و رسوم و سنت‌های مختلف در کنار ابنیه تاریخی ظرفیت کم نظیری در استان فراهم کرده است که  تعداد ۵۴۶ اثر غیر منقول و ۷۵ اثر منقول ثبت ملی و تعداد  ۷۷ میراث ناملموس زیادی اثر نیز در فهرست ملی از کرمان به ثبت رسیده است.

استان کرمان دارای ۳۶هتل و هتل آپارتمان، ۳۱ مهمانپذیر، ۱۴۳ دفتر خدمات مسافرتی، ۱۳۵ واحد بین راهی، ۴۰مجتمع گردشگری، ۶ اقامتگاه سنتی، ۳ پانسیون و ۳۹۸ راهنمای تور است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر