کد خبر 368772

باز شدن مرز خسروی برای اربعین امسال قطعی است؟

دستیار ویژه و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: باز شدن مرز خسروی برای اربعین امسال قطعی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، ظهر امروز نشست ستاد اربعین در استان کرمانشاه با حضور سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی دستیار ویژه و مشاور عالی فرماندهی کل قوا و استاندار کرمانشاه در مرز خسروی برگزار شد.

استاندار کرمانشاه در این نشست اظهار داشت: بازگشایی مرز خسروی تبدیل به یک مطالبه عمومی برای کل مردم استان شده است، مردم نشاط و امیدواری را در بازگشایی این مرز می‌بینند.

بازوند با اشاره به انجام اقدامات لازم برای آماده‌سازی ادامه داد: بازگشایی مرز خسروی می‌تواند در افزایش نشاط و امیدواری در میان مردم مناطق زلزله‌زده که عمدتا مرزنشین هستند، ایجاد کند و تا اندازه‌ای از غم آن‌ها بکاهد.

جعفر همتی، نماینده و بازرس ویژه استاندار کرمانشاه نیز خطاب به سرلشگر صفوی دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری، گفت: مردمان غیور کرمانشاه که سال‌ها رسالت مرزداری از میهن اسلامی را برعهده داشته‌اند، توقع دارند با بازگشایی مرز خسروی، سعادت میزبانی از زائران حضرت سیدالشهدا (ع) به آنان اعطا شود؛ از حضرتعالی استدعا داریم این مطالبه مردمی را به مقام معظم رهبری منعکس کنید.

دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه این نشست، گفت: از طرف مقام معظم رهبری ماموریت دارم که سلام ایشان را به تک‌تک اعضای ستاد اربعین برسانم.

سرلشگر رحیم صفوی، تعداد واقعی زائران اباعبدالله الحسین (ع) در اربعین را بیش از ۲۰ میلیون نفر اعلام کرد و افزود: افکار عمومی جهان حیرت می‌کنند که در اربعین چه خبر است، رخداد اربعین در دنیا بی‌نظیر است.

وی افزود: هرکسی که در ستاد اربعین ذره‌ای خدمت کند، مشمول عنایت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است.

سردار صفوی گفت: با حمایت مقام‌معظم رهبری و ستاد اربعین در وزارت کشور، یک عزم و اراده ملی شکل یافته است که با لطف خدا و عنایت خاص امام حسین(ع)، باز شدن مرز خسروی برای اربعین امسال قطعی است؛ تلاش می‌کنیم یک ماه قبل از اربعین، مرز بازگشایی شود.

وی گفت: به فضل الهی مردم استان کرمانشاه با قلب لطیف و مهربانی که دارند و همگی میزبان زائران اباعبدالله الحسین (ع) خواهند بود؛ مردم مومن و عاشورایی کرمانشاه باید خانه‌های خود را آماده پذیرایی از زائران امام حسین (ع) کنند.

به گفته صفوی، مسیر خسروی از نظر زیرساخت، آمادگی کامل برای پذیرایی و میزبانی و تردد زائران دارد.

وی افزود: نیروهای مسلح ما سربازان امام زمان (عج)  و امام حسین (ع) هستند، امنیت هر دو طرف مرز برای تردد زائران آماده است، مردم کرمانشاه آماده باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری