کد خبر 342414

امروز آخرین مهلت نام‌نویسی در کاروان‌های عتبات نوروزی

مدیرکل عتبات سازمان حج‌ و زیارت گفت: با توجه به روند اداری صدور ویزای عراق و تعطیلات پیش‌رو، علاقه‌مندان به سفر عتبات نوروزی تنها تا امروز فرصت دارند تا در کاروان‌ها نام‌نویسی کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  فارس، اعزام‌های عتبات نوروزی از ۲۴ اسفندماه آغاز شد که با توجه به استقبال عاشقان حسینی برای سفر به عتبات در ایام نوروز هر سال پیش‌ ثبت‌نام از مشتاقان این سفر معنوی صورت می‌گیرد.

بر همین اساس امسال نیز پیش ثبت‌نام از علاقه‌مندان سفر عتبات نوروزی از بهمن‌ماه آغاز شد که در مدت زمان مشخص شده ۹۰ هزار نفر نام‌نویسی کردند و ۶۵ هزار نفر به قید قرعه برای این سفر معنوی انتخاب شدند.

همچنین به دلیل استقبال بالا علاوه بر افزایش ظرفیت‌ها، برای افرادی که در پیش‌ ثبت‌نام سفر عتبات نوروزی نام‌نویسی نکرده بودند، امکان ثبت‌نام ایجاد شد تا در کاروان‌های مجاز سازمان حج و زیارت ثبت‌نام کنند.

مرتضی آقایی مدیرکل عتبات حج و زیارت  با بیان اینکه امروز آخرین مهلت ثبت‌نام در کاروان‌های عتبات نوروزی است، اظهار داشت: با توجه به روند اداری برای صدور ویزای عراق و تعطیلات پیش‌رو، افراد علاقه‌مند به سفر عتبات تنها تا امروز ۲۷ اسفندماه فرصت دارند تا اقدام به ثبت‌نام در کاروان‌ها کنند.

وی با بیان اینکه اعزام‌های نوروزی از ۲۴ اسفند آغاز شده است، افزود: این اعزام‌ها تا ۹ فروردین‌ماه ادامه دارد و افرادی که در روزهای اخیر ثبت‌نام کردند، در هفته‌های اول فروردین به عتبات اعزام می‌شوند. البته پس از آن نیز اعزام کاروان‌های عتبات انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر