کد خبر 318728

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری:

پروازها با وجود محدودیت در تحویل سوخت، همچنان برقرار است

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هرچند که تحریم های آمریکا مشکلات و محدودیت هایی را در تامین سوخت هواپیماهای ایرانی در برخی از فرودگاه ها به وجود آورده، اما پروازها همچنان برقرار است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «علی عابدزاده» افزود: با توجه به تجربه سال های گذشته و مدیریت مناسب تاکنون هیچ پروازی به دلیل دریافت نشدن سوخت به هواپیماهای ایرانی باطل نشده، اما ممکن است برخی از پروازهای با تاخیر انجام شده باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشکل ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی در برخی فرودگاه‌ها پس از اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا و پیگیری های سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: سازمان هواپیمایی کشوری به تمام کشورهای جهان اعلام کرده این اقدام خلاف کنوانسیون بین المللی شیکاگو است.
معاهده هواپیمایی کشوری بین‌المللی (Convention on International Civil Aviation)‌ که به کنوانسیون شیکاگو نیز معروف است، مهمترین معاهده مربوط به هوانوردی و حقوق هوایی است که اجرای آن از 4 آوریل 1947 آغاز شد؛ این کنوانسیون بین المللی هوانوردی در کنفرانسی در شیکاگو با حضور بیش از 50 کشور به تصویب رسید که منجر به تأسیس سازمان بین‌المللی هواپیمایی (ایکائو) شد.
ایران نیز یکی از کشورهای مؤسس ایکائو و از اولین امضا کنندگان این معاهده بود و قانون اجازه الحاق دولت ایران به این کنوانسیون در 30 تیر 1328 به تصویب مجلس شورای ملی وقت رسید و کشور های عضو این پیمان ملکفند در این بخش بدون اختلال و سو استفاده، همکاری بین ملل و مردم را که آرامش و امنیت جهان متکی به آن است، توسعه دهند
عابدزاده تصریح کرد: ما پیام خود را بر مبنای کنوانسیون شیکاگو به بسیاری از کشورهای جهان اعلام‌ کرده ایم که این کنوانسیون برای این ایجاد شده که بین ملت‌ها ارتباط دوستی و صلح برقرار شود و آن چیزی که امریکایی ها انجام می دهند بر خلاف مقررات کنوانسیون شیکاگو و حقوق بشر است.
رئیس سازمان هواپیمای کشوری با بیان اینکه ما به همه کشورهای اعلام کردیم که در این زمینه با آمریکا همکاری نکنند، افزود: با این حال فشارهای آمریکا و اقدامات یکجانبه آنها، برخی کشورها را برای ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی ‌‌با محدودیت مواجه کرده است، اما برخی دیگر از کشورها با عرضه سوخت به هواپیماهای ایرانی از این خواسته امریکا تبعیت نمی کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: خوشبختانه با توجه به اختصاص هواپیماهای مناسب شرکت‌های ایرانی این مساله را به خوبی مدیریت کرده اند تا پروازهای آنها بدون هیچ مشکلی همچنان به کشورهای مختلف جهان انجام شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری