{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 310344

مدیر کل امور مرزی وزارت کشور گفت: مرز مهران پر ترافیک ترین خط مرزی این روزهاست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، شهریار حیدری در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود:حدود یک میلیون و هشتصد هزار نفر در سامانه «سماح» ثبت نام و روادید دریافت کرده اند که تا این لحظه یک میلیون و سیصد هزار نفرشان از مرزهای چزابه و مهران ترک وطن کرده اند و 2 درصد هم از مرزهای هوایی به سمت عراق خروج داشته اند .

او ادامه داد: 63 درصد از این تعداد از مرز مهران عبور کرده ، حدود دوهزار و صد و ده ستگاه اتوبوس مرزهای چزابه و شلمچه و هزار و پانصد دستگاه هم مرز مهران را برای خروج از کشور انتخاب کرده اند.

حیدری تاکید کرد:​به لحاظ ترافیک زائرین و اتوبوسها در مزر مهران ، بهتر است که زائرین محترم مرزهای شلمچه و چزابه را برای خروج از کشور انتخاب کنند.

مسعود خاتون عضو هیات مدیره و معاون فناوری بانک ملی در استودیویی دیگر با این برنامه گفت:​ تا این لحظه حدود 320 دستگاه سیار بانک ملی به منظور تبدیل و ارائه ارز مورد نیاز زائرین در مرزهای مهران ،​شلمچه ، نجف ، کربلا، کاظمین و در مسیرهای تردد زائرین استقرار یافته اند و زائرین برای تحویل گرفتن ارز مورد نیازشان مشکلی نخواهند داشت. روی هم رفته حدود دویست میلیارد دینار برای این منظور به بانک ملی واگذار شده است.

مجتبی کریمی دبیر کمیته سیاسی و کنسولی ستاد اربعین در ارتباط تلفنی با گفتگوی ویژه خبری گفت: تاکنون یک میلیون و هفتصد و چهل هزار ویزا در مراکز مختلف عراق صادرشده است. از آنجا که صدور روادید زائرین کربلا کمتر از یک روز زمان می برد می توان اینگونه استنباط کرد که صدور ویزا برای تعداد 200 هزار نفر دیگر هم به راحتی صورت پذیر است. البته صدور ویزا نهایتاً​ تا یک روز قبل از اربعین انجام خواهد شد.

حیدری در استودیو گفتگوی ویژه خبری گفت: ما­صدور 3 میلیون ویزا را هم با توجه به زیرساختهای موجود، میسر می دانیم. در ضمن هیچگونه مشکلی در موارد اسکان ، تغذیه و بهداشت و درمان زائرین اربعین وجود ندارد .

سردار محسن فتحی زاده رئیس کمیسیون امنیتی انتظامی ستاد مرکزی اربعین در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: نقطه مرزی مهران تا این لحظه از مراسم اربعین حسینی هیچگونه مشکل امنیتی را شاهد نبوده ایم . با همت نیروهای خدوم انتظامی و کمکهای سایر ارگانهای ذیربط ، همه تمهیدات لازم برای برقراری امنیت درمرزها و صفوف راهپیمایی زائرین در نظر گرفته شده است. در کشور عراق هم طبق هماهنگی های انجام شده امنیت خوبی صورت گرفته است.

محمود محمدی نسب رئیس کمیته امداد و نجات ستاد مرکزی اربعین در دیگر ارتباط تصویری با این برنامه گفت: به منظور ارائه خدمات درمانی به زائرین حسینی ، چهل مرکز درمانی در شهرها مختلف از جمله نجف­، کربلا ، کاظمین ، سامرا راه اندازی و تجهیز شده و در مسیرهای بین راهی زائرین ،​ به محض خروج از مرز ایران خدمات ما آغاز می شود.

او ادامه داد: بیش از 2 هزار نفر از هموطنان ما در قالب ، پزشک ، پرستار ، تکنسین فوریتهای پزشکی و امدادگران ارائه خدمات می کنند. در ضمن نیازی نیست که زائرین نگران بیماریهای واگیر باشند زیرا هیچگونه علائمی از این نوع بیماری ها وجود ندارد. فقط ترجیح­ این است که بیماران دیالیزی به زیارت مشرف نشوند اگر هم شدند ما بستر مناسب برای اینگونه بیماران را فراهم کرده ایم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری