کد خبر 296800

ثبت نام زائران عتبات از ۱۱ شهریور

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور زیارت سازمان حج و زیارت گفت: مشتاقان زیارت ائمه اطهار برای اعزام به عتبات عالیات در دهه اول محرم می توانند از روز یکشنبه، ۱۱ شهریورماه برای نام نویسی به دفاتر مجاز و تحت پوشش سازمان حج و زیارت در سراسر کشور مراجعه کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مرتضی آقایی افزود: با توجه به برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده، عملیات نام نویسی زائران عتبات ساعت 9 همزمان 11 شهریورماه در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: علاقه‌مندان اعزام به عتبات عالیات در این ایام می توانند برای نام نویسی به یکی از دو هزار و 500 دفتر مجاز و تحت پوشش سازمان حج در سراسر کشور مراجعه کنند.

آقایی تصریح کرد: با توجه به هماهنگی های به انجام رسیده این دوره از اعزام ها از 21 تا 31 شهریور ماه امسال به انجام خواهد رسید.

مدیرکل نظارت بر امور زیارت سازمان حج ابراز امیدواری کرد در فرصت باقی‌مانده بانک مرکزی با در اختیار قرار دادن ارز با قیمت مناسب به زائران عتبات شرایط بهتری را برای مشتاقان به این سفر معنوی مهیا کنند.

وی گفت: وجوه واریزی با تکمیل فیش سبز رنگ مخصوص ثبت نام به انجام می رسد و شماره حساب درج شده روی این فیش مربوط به بانک ملی است و تمام وجوه در یک حساب تجمیع خواهد شد.

آقایی افزود: با توجه به افزایش قیمت ها اکنون هزینه سفر هوایی در قالب هفت شب و هشت روز، سه میلیون و 400 هزار تومان است درحالیکه تا چند روز پیش و قبل از افزایش نرخ ها، هزینه سفر هوایی به عتبات حدود دو میلیون و 100 هزار تومان بود.

وی خاطرنشان کرد: قیمت سفر کاروان های زمینی به عتبات عالیات نیز با همان شرایط اقامت اکنون حدود یک میلیون و 800 هزار تومان است که تا پیش از این زائران می توانستند با حدود یک میلیون و 200 هزار تومان اقدام به سفر کنند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور زیارت سازمان حج و زیارت تصریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از زائران عتبات عالیات، تمکن مالی برای پرداخت این هزینه ها ندارند، از مسئولان مربوطه می خواهیم برای تشویق و ترویج فرهنگ زیارت، تسهیلات ویژه ای برای زائران فراهم کنند و در سیاستگذاری ارزی کشور به این مساله توجه داشته باشند.

براساس آمار سال های اخیر، هر سال حدود یک میلیون و 600 هزار زائر ایرانی برای زیارت عتبات عالیات از ایران به عراق می روند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر