{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 278908

شرکت راه آهن زمان پیش فروش بلیت قطارهای تابستانی که از اول تیر ماه تا ۱۵ مرداد ماه سال ۱۳۹۷ حرکت می کنند را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، طبق اعلام این شرکت فروش بلیت قطارهای مسافرتی که از اول تیر ماه تا نیمه تابستان حرکت می کنند از فردا(یک شنبه)، ۲۷ خرداد آغاز خواهد شد.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مسافران می توانند بلیت قطارهای مدنظر خود را به شکل همزمان از دفاتر فروش بلیت و سامانه های اینترنتی رسمی دریافت کنند.

همچنین راه آهن اعلام کرد مراکز پاسخگویی این شرکت به شکل شبانه روزی پاسخگوی سوالات مسافران خواهد بود.

نرخ بلیت قطارهای تابستانی هنوز نسبت به گذشته تغییری نداشته هرچند شرکت های ریلی از چندی قبل رسما درخواست افزایش قیمت بلیت قطار را ارائه کرده اند.

نرخ بلیت قطار هنوز از سوی شرکت راه آهن اعلام می شود اما شرکت های ریلی می توانند در صورت ارائه تخفیف در ایام غیر پیک سفر، در روزهایی که مسافران تقاضای بیشتری برای بلیت دارند تا ۲۰ درصد قیمت هایشان را افزایش دهند.

مدیرعامل شرکت رجا چند روز قبل از تاخیر راه آهن در آغاز فروش بلیت قطارهای مسافری انتقاد کرده بود و باز شدن با تاخیر سامانه های فروش بلیت را برای شرکت های ریلی دشوار کننده و هزینه زا خوانده بود.

افزایش تقاضا برای سفرهای ریلی یکی از برنامه ریزی های کلان وزارت راه و شهرسازی به حساب می آید و در این زمینه بالا رفتن سطح پوشش شبکه ریلی در مناطق مختلف ایران یکی از اصلی ترین برنامه ریزی های صورت گرفته بوده است.

در طول ماه های گذشته پس از اجرایی شدن طرح هایی چند ساله، راه آهن به دو استان کرمانشاه و همدان رسید و به زودی راه آهن دو شهر ارومیه و رشت نیز به بهره برداری می رسد.

سنندج، اردبیل و بوشهر سه مرکز استان دیگری هستند که در صف اتصال به شبکه ریلی قرار دارند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری