کد خبر 274305

معاون وزیر جهاد کشاورزی هشدار داد:مردم از برداشت، خرید و مصرف قارچ های خودرو (وحشی) خودداری کنند

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: هموطنان عزیز به منظور حفظ سلامت و ایمنی خود، از برداشت، خرید و مصرف قارچ های خودرو (وحشی)، خودداری نمایند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمدعلی طهماسبی با اشاره به گسترش مسمومیتهای ناشی از مصرف قارچ‌های خودرو (وحشی) در روزهای اخیر در کشور،اظهار داشت:با توجه به ادامه فصل رویش این گونه قارچ ها در عرصه های جنگلی و مرتعی کشور تا اواخر خردادماه سالجاری و عدم امکان تشخیص قارچ های خودرو سمی و غیرسمی در محل رویش به کلیه هموطنان عزیز توصیه اکید می‌گردد به منظور حفظ سلامت و ایمنی خود، از برداشت، خرید و مصرف قارچ های خودرو (وحشی)، خودداری نمایند.

وی با تاکید بر این که قارچ های خوراکی تولیدشده در واحدهای پرورش قارچ خوراکی کشور پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان می باشد،تصریح کرد:همچنین تاکید می شود کلیه مصرف کنندگان، قارچ های خوراکی مورد نیاز خود را به صورت بسته بندی شده برچسب دار و دارای پروانه بهره برداری از وزارت جهاد کشاورزی که در مراکز و فرشگاه های معتبر کشور عرضه می شوند، تهیه نمایند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    رسیدن به خیر! صاحت خواب قربان! حتما باید بیست سی نفری بمیرند تا شما یاد بگیرید که در این فصل و شرایط رطوبتی خاص باید به مردم هشدار بدید. شما خبر ندارید که مردم در این فصل به طبیعت میروند و در مناطقی قارچ وحشی جمع کردن یه جور رسم و رسومات هست. پس کارشناسان و آزمایشگاه های شما چه غ... می کنند؟ فقط بلدند بروند سر برج حقوق مزایا بگیرند. شما که وظیفه بهداشت و پیشگیری داشتید چرا در مورد اختلاف قارچ های سمی با خوراکی یه فیلم یا پوستر تهیه نکردید...