کد خبر 261532

بهره‌برداری از پروژه ۲۳۷هزارهکتاری شبکه‌های جامع آبیاری غرب کشور

پروژه ۲۳۷ هزارهکتاری شبکه های جامع آبیاری غرب و شمال غرب کشور و طرح آبیاری دشت سیستان امسال به طور کامل بهره برداری می رسد.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت:در سال جاری، پروژه عظیم شبکه های جامع غرب و شمال غرب کشور در سطح ۲۳۷ هزارهکتار و طرح آبیاری دشت سیستان با منابع مالی تامین شده به طور کامل بهره برداری می رسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس علیمراد اکبری در دیدار نوروزی با مدیران،مشاوران،کارشناسان و کارکنان این معاونت در کرج،سیاست وزارت جهاد کشاورزی را توسعه عمودی و جلوگیری از افزایش سطح زیرکشت عنوان کرد و افزود:با اتخاذ این سیاست سطح زیرکشت آبی کشور حدود ۲۵۰ هزارهکتار کاهش داشته و میزان تولیدات کشاورزی با استفاده از روش های بهزراعی و روش های نوین آبیاری علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، افزایش یافته است.

وی با تاکید بر ضرورت اصلاح ادبیات نادرست مصرف ۹۲ درصد آب در بخش کشاورزی،تصریح کرد:بر اساس محاسبات صورت گرفته،حداکثر ۶۵ درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می شود.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت:در سال ۹۷ پروژه عظیم شبکه های جامع غرب و شمال غرب کشور در سطح ۲۳۷ هزارهکتار و طرح آبیاری دشت سیستان با منابع مالی تامین شده به طور کامل بهره برداری می رسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر