{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 225843

سازمان جهانی حفاظت از طبیعت ( WWF ) اعلام کرد: پیشنهادات مناسبی برای تغذیه مورد استفاده حیوانات اهلی به منظور جلوگیری از نابود شدن تنوع زیستی باید ارائه شود.

به گزارش گاردین، با توجه به بررسی‌های فعالان زیست محیطی، حیوانات اهلی می‌توانند از حشرات و جلبک‌ها هم تغذیه کنند که به طور بالقوه مانع از میزان قابل‌توجهی از جنگل‌زدایی و از بین رفتن آب و انرژی می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، دونکان ویلیامسون - مدیر اجرایی غذای WWF - در کنفرانس انقراض و دامداری در لندن گفت: ما در مورد خوردن حشرات در انگلستان کمی نگران هستیم اما می‌توانیم آنها را جایگزین تغذیه حیوانات  کنیم. ما برای غذای حیوانات باید آینده‌نگری داشته باشیم. در واقع جلبک‌ها و حشرات جایگزین سیستم فعلی ما هستند.

طبق یک گزارش منتشر شده در WWF، رشد و جذب خوراک برای حیوانات اهلی - سویا، ذرت و ماهی - استفاده ناکارآمد از منابع جهان است.

ویلیامسون گفت: بسیاری از شرکت‌ها معتقدند که مردم به مشکلات تغذیه دام‌ها و موادغذایی اهمیتی نمی‌دهند و یا اطلاعی از آن ندارند.

استفاده از حشرات و جلبک‌ها برای خوراک حیوانات نیاز به زمین و منابع کمتری دارد. جلبک‌ها در مقایسه با سویا می‌توانند در مناطق بسیار کوچکتر رشد کنند و از لحاظ تغذیه‌ای‌ بهتر باشند.

طبق گفته کیت وولفدن یکی از اعضای پروژه X، WWF، سال‌هاست که روی خوراک جایگزین دام‌ها کار می‌شود، اما خوراک‌های جایگزین هنوز هم به مراتب گران‌تر از دانه‌ها و سویا هستند اما بازار در حال حاضر رو به رشد است و برنامه Feed-X پروژه X با هدف 10 درصد، صنعت جهانی را قادر می‌سازد تا سال 2020 بتوانند به تامین منابع جایگزین پایدار دست یابند.

فیلیپ لمیبره -رئیس سازماندهی در بخش کشاورزی wwf -گفت: هدف ما از برگزاری این کنفرانس آغاز گفتگوی جهانی در این مورد است.

دانشمندان هشدار می‌دهند که در برابر یک رویداد انقراض توده‌ای هستیم که حتی در زمان انقراض دایناسورها هم دیده نشده است. در حال حاضر بخش عمده‌ای از نابودی تنوع زیستی به دلیل نحوه‌ تولید مواد غذایی است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری