سامانه جامع روستاییان و عشایر رونمایی شد

چهارمین دوره همایش روستاییان و عشایر کشور دقایقی پیش با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و با رونمایی از سامانه جامع آمار و اطلاعات روستاییان در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.

سامانه جامع روستاییان و عشایر رونمایی شد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این همایش همه ساله با هدف توجه به ظرفیت‌های روستایی در زمینه اشتغال، رشد اقتصادی و تلاش برای رفع نیازهای این بخش برگزار می شود. در این دوره از همایش روز روستا 1450 نفر از روستاییان از استان های مختلف کشور به همراه شرکت کنندگانی از حدود 430 شهرستان حضور دارند.

در ابتدای این همایش معاون اول رئیس جمهوری از سامانه جامع آمار و اطلاعات روستایی و طرح ویژه ارائه خدمات فرهنگی به عشایر رونمایی کرد.

در این همایش قرار است منتخبانی از جامعه روستایی و عشایر کشور به بیان مشکلات این قشر در حوزه های مختلف از جمله آموزش و پرورش، سلامت و بهداشت، تعاون و اشتغال بپردازند.

«نخبگان روستایی، ظرفیت پنهان توسعه پایدار روستایی» عنوان چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر است.

شورای فرهنگ عمومی کشور در سال 93 روز پانزدهم مهر ماه را با هدف ارج نهادن به روستاییان و فرهنگ روستایی، به عنوان «روز ملی روستا» نامگذاری کرد. همایش روز ملی روستا همه ساله به همت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نهاد ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

ارسال نظر