خرید تضمینی گندم ۲۸ درصد رشد کرد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی بیش از ۷.۵ میلیون تُن گندم از نیم میلیون کشاورز در ۴ ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این میزان خرید نسبت به ۴ ماه نخست سال گذشته با یک میلیون و ۶۲۷ هزار تُن افزایش، بیش از ۲۸ درصد رشد داشته است.

 خرید تضمینی گندم ۲۸ درصد رشد کرد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید سعید راد معاون وزیر جهاد کشاورزی در تشریح عملیات سراسری خرید تضمینی گندم از کشاورزان کشور از ابتدای فروردین تا آخر تیر اعلام کرد: در 4 ماه گذشته، مجموع 7 میلیون و 437 هزار تُن گندم در قالب یک میلیون و 362 هزار محموله از 499 هزار کشاورز در اقصی نقاط کشور به صورت تضمینی خریداری شده است.

وی با اشاره به این که، این میزان خرید نسبت به 4 ماه نخست سال گذشته با یک میلیون و 627 هزار تُن افزایش، بیش از 28 درصد رشد داشته است، اظهار کرد: کل خرید تضمینی گندم در سال 1401 بالغ بر 7 میلیون و 200 هزار تُن بوده که تا این تاریخ، رکورد سال گذشته به میزان 227 هزار تُن افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود این روند صعودی تا انتهای فصل خرید به مراتب بیشتر شود.

راد با بیان این که به ترتیب کشاورزانِ 3 استانِ خوزستان، فارس و کرمانشاه پیشتاز تحویل گندم بوده‌اند، تصریح کرد: به ترتیب استان‌های فارس، خوزستان و کرمانشاه بالاترین میزان افزایش خرید گندم و استان‌های بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، بیشترین میزان رشد خرید گندم را داشته‌اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران خاطرنشان کرد: در 4 ماه امسال، 111 هزار و 631 میلیارد تومان گندم از کشاورزان خریداری شده که نیمی از این مبلغ بالغ بر 55 هزار و 185 میلیارد تومان به حساب آنان واریز شده و پرداخت مابقی مطالبات در دستور کار است.

ارسال نظر
ارسال نظر