رئیس اتحادیه میوه و تره بار عنوان کرد؛

کاهش قیمت پیاز در آستانه نوروز/ قیمت فلفل دلمه رنگی عرضه و تقاضایی شد/ قیمت نجومی گوجه سبز صحت دارد؟

رئیس اتحادیه میوه و تره بار از کاهش قیمت پیاز در آستانه نوروز خبر داد و گفت: با توجه به افزایش قابل توجه قیمت فلفل دلمه رنگی، در نرخنامه برای این محصول به جای قیمت عرضه و تقاضایی قید شده است.

کاهش قیمت پیاز در آستانه نوروز/ قیمت فلفل دلمه رنگی عرضه و تقاضایی شد/ قیمت نجومی گوجه سبز صحت دارد؟

اقتصاد آنلاین – سپیده قاسمی؛ مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه میوه و تره بار، در گفت و گو با اقتصاد آنلاین درباره آخرین وضعیت تأمین و قیمت انواع محصولات سبزی و صیفی پر مصرف، گفت: یکی از محصولات سبزی و صیفی پرمصرف و مهمی که در ماه اخیر عرضه و قیمت آن بسیار حاشیه ساز شد، پیاز بود.

وی ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم پیاز تا بیش از ۳۵ هزار تومان رسید که قیمت زیادی برای این محصول است.

به گفته دارایی نژاد؛ با افزایش عرضه قیمت پیاز کاهشی شده و امروز در میادین هر کیلوگرم آن ۱۰ تا حداکثر ۱۸ هزار تومان فروخته می شود.

وی همچنین قیمت هر کیلوگرم سیب زمینی را ۷ تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد.

دارایی نژاد قیمت سایر محصولات سبزی و صیفی را در آستانه نوروز اینگونه اعلام کرد: قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی بوته رس ۸ تا ۲۰ هزار تومان، هر کیلوگرم بادمجان دلمه‌ای ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، هر کیلوگرم بادمجان قلمی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، هر کیلوگرم سیر خشک ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان، هر کیلوگرم لوبیای سبز ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان، هر کیلوگرم فلفل دلمه‌ای سبز ۳۰ تا ۵۵ هزار تومان است.

به گفته وی؛ در نرخنامه اتحادیه به جای قیمت فلفل دلمه‌ای رنگی عرضه و تقاضا قید شده، چرا که قیمت این محصول افزایش زیادی پیدا کرده است و با ذکر عرضه و تقاضا به جای قیمت به دنبال تعادل بخشی به قیمت آن هستیم.

دارایی نژاد در پاسخ به این پرسش که در فضای مجازی برخی خبر‌ها مبنی بر قیمت‌های نجومی در نوبرانه‌های بهاری مثل گوجه سبز دست به دست می‌شود، گفت: احتمالاً این تصاویر و اخبار مربوط به سال گذشته باشد چراکه در سال جاری هنوز عرضه گوجه سبز نوبرانه آغاز نشده است.

وی همچنین درباره قیمت میوه‌های تنظیم بازار شب عید در میادین میوه و تره بار، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم پرتقال ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان است.

دارایی نژاد ادامه داد: قیمت سیب قرمز تنظیم بازاری نیز که مربوط به شهر‌های نقده، اشنویه، سلماس و دماوند می‌شود از ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار یادآور شد: علاوه بر سیب های تنظیم بازاری سیب های با قیمت ۳۰ تا ۴۰ هزار تومانی در بازار عرضه می شود که بیشتر مربوط به شهر میانه است و نباید آن ها را با سیب های تنظیم بازاری اشتباه گرفت.

ارسال نظر
ارسال نظر