براساس اعلام مرکز آمار؛

پیاز رکورددار گرانی در دی ماه شد

در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " شیر خشک" با ٣,٥ درصد و " تخم مرغ ماشینی " با ٣.١ درصد می‌باشد و همچنین بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط به " روغن مایع " با ١.٤- درصد بوده است.

پیاز رکورددار گرانی در دی ماه شد

به گزارش اقتصاد آنلاین، براساس اعلام مرکز آمار در دی ماه ١٤٠١ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام " برنج خارجی درجه یک " با ٣,٨ درصد و " رشته آش " با ٢.٨ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام " گوشت گوسفند " با ١٥,٣ درصد ،" ماهی قزل آلا " با ٧.٩ درصد و " گوشت گاو یا گوساله"  با ٧.٠ درصد بیشترین افزایش قیمت و قلم " مرغ ماشینی" با ٢.٧- درصد بیش‌ترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " شیر خشک" با ٣,٥ درصد و " تخم مرغ ماشینی " با ٣.١ درصد می‌باشد و همچنین بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط به " روغن مایع " با ١.٤- درصد بوده است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " هندوانه " با ٢٥,٥ درصد ،" موز " با ٢١.٢ درصد و " انار" با ١٣.٠ درصد می­‌باشد. همچنین در این گروه بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " پرتقال " با ٥.٨-  درصد می‌باشد.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بی‌شترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " پیاز "  با ٤٣,٩ درصد ، " بادمجان" با ٢٩.٥ درصد و " کدو سبز" با ١٦.٣ درصد می‌­باشد.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " چای خارجی بسته‌ای" و " نوشابه گازدار " با ٣,١ درصد می‌­باشد.

ارسال نظر
ارسال نظر