بانک کشاورزی اعلام کرد؛

پرداخت تسهیلات به مرغداران برای احیای مرغ آرین

بانک کشاورزی در حمایت از تامین امنیت پایدار غذایی در کشور و در اجرای برنامه ملی احیا و توسعه مرغ لاین نژاد آرین، تسهیلاتی با نرخ ترجیحی ۶ درصد به مرغداران و زنجیره تولیدکنندگان مرغ لاین آرین پرداخت می‌کند.

پرداخت تسهیلات به مرغداران برای احیای مرغ آرین

 

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، بانک کشاورزی با هدف حمایت از خودکفایی در زنجیره تولید مرغ، از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا نیمه آبان ماه بالغ بر ۱۹۶۶ میلیارد ریال تسهیلات برای احیای نژاد آرین به بیش از ۶۶ مزرعه پرورش مرغ لاین آرین شامل نیمچه گوشتی، مادر گوشتی و مرغ اجداد پرداخت کرده است.

بر اساس این گزارش، این تسهیلات با هماهنگی معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی و معرفی مدیریت برنامه ملی احیای مرغ لاین آرین، توسط شعب بانک کشاورزی سراسر کشور پرداخت می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: فناوری دستیابی به مرغ لاین، بسیار پیشرفته و راهبردی است و امروز در جهان تنها هشت کشور از جمله ایران از توانایی فنی و علمی لازم برای تولید این مرغ‌ها برخوردار هستند و توانایی حفظ و تکثیر آن را با رعایت استراتژی‌های غذایی دارند. توانایی تولید مرغ لاین به‌اندازه‌ای مهم است که می‌تواند یک کشور را به تأمین‌کننده گوشت مرغ زنجیره صنعتی دنیا تبدیل و در زمینه گوشت مرغ از سایر کشورها بی‌نیاز کند.

شایان ذکر است؛ صندوق بیمه کشاورزی نیز در حمایت از تولیدکنندگان مرغ لاین آرین، در بیمه‌های پایه و تکمیلی، حق بیمه بابت هر قطعه جوجه یک‌روزه سویه آرین را با احتساب ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌کند.

ارسال نظر