رئیس سازمان دامپزشکی؛

با فساد در سازمان دامپزشکی برخورد می شود

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: ضریب فساد در سازمان کمتر خواهد شد و با آن برخورد میشود؛ زحمت کسانی که در حال خدمات سالم به کشور هستند نباید در مظان اتهام قرارگیرند و فساد عده ای اندک نباید بر روی فعالیت دیگر افراد تاثیر بگذارد.

با فساد در سازمان دامپزشکی برخورد می شود

 

به گزارشاقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محمد آقا، میری، رئیس سازمان دامپزشکی، امروز در مراسم روز ملی دامپزشکی اظهار داشت: تصدی گری ها در حوزه دامپزشکی  بر اساس قانون باید به بخش خصوصی یعنی نظام دامپزشکی واگذار شود که مجلس هم بر آن توجه و  نظارت دارد.

وی افزود: در دولت سیزدهم دو وظیفه قانونی مهم، نظام دامپروری و افزایش بهره وری، در دولت سیزدهم به بخش خصوصی واگذار شده است؛ بر این اساس 90 درصد از وظایفی نیز که باید به بخش خصوصی واگذار میشد انجام شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور دامه داد: صد در صد وظایفی در حوزه دامپزشکی که باید به بخش خصوصی واگذار می‌شود حتما انجام خواهد شد و خود سازمان دامپزشکی وظایف حاکمیتی خود را ادامه خواهد داد.

وی تصریح کرد: تمام خدمات حوزه دامپزشکی الکترونیکی و بر روی سایت اینترنتی ارائه خواهد شد و تمام احتیاجات مردم در حوزه مجوز ها به این صورت و در زمان کمتری ارائه خواهد شد.

آقامیری گفت: ضریب فساد در سازمان کمتر  خواهد شد و با آن برخورد میشود؛  زحمت کسانی که در حال خدمات سالم به کشور هستند نباید در مظان اتهام قرارگیرند و فساد عده ای اندک نباید بر روی فعالیت دیگر افراد تاثیر بگذارد.

وی اظهارداشت: میزان دستمزد ها در سازمان دامپزشکی پایین است به طوری که برخی از همکاران ما هفت میلیون تومان در ماه حقوق می‌گیرد که لازم است به معیشت آنها توجه شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: امنیت بهداشتی غذا در کشور بسیار مهم و سلامت حتی از قیمت آن نیز مهم تر است زیرا در صورتی که نظارتی بر کیفیت محصولات وجود نداشته باشد مردم رغبتی به خرید آن نخواهند داشت.

وی گفت:  نیاز به نیروی تحقیقاتی بیشتری داریم و هر چه نیروها بیشتر باشند  خدمات هم بیشتر می‌شود اما حتی در جذب نیروی امریه نیز با کمبود مواجه هستیم و تعداد پرسنل با توجه به افزایش جمعیت کشور بیشتر نشده است.

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در همه نقاط کشور و حتی راه های صعب العبور روستایی به دامداران خدمات ارائه می‌شود و وظیفه داریم به صورت جهادی به مردم خدمت ارائه دهیم.

*قول دوباره  ریشه کنی 5 بیماری دامپزشکی تا دو سال آینده 

وی اضافه  کرد: امروز با کار جهادی 5 بیماری شامل آبله‌، تب برفکی، پی پی آر،هاری و شاربن تا 2 سال آینده با فعالیت جهادی ریشه کن می‌شود.

آقا میری گفت: نگاه به خرید واکسن های دامپزشکی به سمت واردات است  به طوری که 70 درصد واکسن  های طیور وارداتی است؛  در دولت سیزدهم به دنبال آن هستیم که به خودکفایی و افزایش خودکفایی در حوزه تولید واکسن طیور برسیم و رقم واردات واکسن طیور را به زیر 10 درصد برسانیم. 

وی گفت:با ترویج و آموزش می‌توانیم از شیوع بسیاری از بیماری‌های دامپزشکی در کشور جلوگیری کنیم. در شورای عالی تحقیقات در حال برنامه ریزی در این ارتباط هستیم و از سازمان‌ تحقیقات،  آموزش و ترویج جهادکشاورزی کمک گرفته می‌شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه با ارتباط با کشور ها برای صادرت محصولات دام و طیور تاکید داریم گفت: به همه کشور ها نامه زده و اعلام کردیم که در حوزه دامپزشکی همکاری و مراودات تجاری داشته باشیم؛ درب های ایران در این زمینه بر روی همه کشور ها باز است و به غیر از رژیم صهیونیستی به همه کشور ها نامه برای همکاری زده شده است.

آقا میری همچنین با اشاره به لزوم اصلاح قانون سازمان دامپزشکی گفت: نیازمند اصلاح قانون سازمان دامپزشکی هستیم و با توجه به تغییرات علم و فناوری بعد از 50 سال باید  الحاقیه ای به این قانون برای ارتقا بهداشت جامعه انجام شود که در دستور کار نیز قرار گرفته است.

منبع: تسنیم
ارسال نظر