رییس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی مطرح کرد؛

افزایش ۱۰ درصدی قیمت سیب زمینی به دلیل توزیع قطره چکانی

رییس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: توزیع قطره چکانی سیب زمینی طی روزهای اخیر منجر به افزایش ۱۰ درصدی محصول در بازار شده است.

افزایش ۱۰ درصدی قیمت سیب زمینی به دلیل توزیع قطره چکانی

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مصطفی دارایی نژاد گفت: با توجه به فراوانی عرضه، قیمت تمامی اقلام میوه، صیفی و فرنگی جات به جز سیب زمینی ۲۰ درصد کاهش یافته است.

به گفته او، توزیع قطره چکانی سیب زمینی موجب شد قیمت هر کیلو محصول در میدان مرکزی با افزایش ۱۰ درصدی به ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان برسد که به سبب ازدیاد تقاضا در ایام‌ محرم کاهش قیمت را متصور نیستیم‌.

دارایی نژاد قیمت هر کیلو شلیل شبرنگ ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، هلو ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان، آلوقطره طلا ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان، آلو شابلون ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان، شلیل سفید ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان، گلابی ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، سیب گلاب ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، انگور ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، توت فرنگی ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان و موز ۲۷ تا ۳۰ هزار تومان اعلام کرد.

رییس اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به کاهش تقاضا در ایام‌محرم برای خرید میوه همانند سنوات قبل پیش بینی می شود که از ۱۰ مرداد به بعد مجدد ۱۵ درصد دیگر قیمت در بازار کاهش یابد.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که طی هفته های اخیر قیمت هر کیلو سیب زمینی به ۱۷ تا ۲۰ هزار تومان، پیاز ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، شلیل ۳۵ تا ۶۰ هزار تومان، آلو شابلون ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان، سیب گلاب ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان، آلوقطره طلا ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان، هلو ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان، گلابی ۵۰ تا ۷۰ هزارتومان، انگور ۳۰ تا ۷۰ هزار تومان، توت فرنگی ۷۰ تا ۹۰ هزار تومان، خربزه ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان، طالبی ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان و هندوانه ۷ تا ۱۰ هزار تومان است.

اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی‌ اذعان می کند که هم اکنون عرضه سیب زمینی از کرمانشاه و همدان در حال عرضه است که نرخ فعلی از دیدگاه ما گران است و در خصوص توزیع ایام‌محرم به سبب ازدیاد تقاضا باید برنامه ریزی شود تا قیمت مجدد گران نشود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

آخرین خبر ها