دبیرانجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه؛

قیمت جوجه یکروزه به ۱۰ هزار تومان زیر نرخ مصوب رسید

دبیرانجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت:طی ۶۰ روز اخیر به طور متوسط قیمت هر قطعه جوجه ۲ هزار تومان بوده که همچنان از نرخ مصوب کمتر است.

قیمت جوجه یکروزه به ۱۰ هزار تومان زیر نرخ مصوب رسید

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا صدیق پور گفت: قبل از اصلاح نظام یارانه قیمت هر قطعه جوجه یکروزه ۶ تا ۸ هزار تومان بود، درحالیکه طی ۲ ماه گذشته از رایگان تا هزار تومان، ۲ هزار تومان و حداکثر ۵ هزار تومان عرضه کردیم.

به گفته او، با اصلاح نظام یارانه دولت قیمت هر قطعه جوجه یکروزه را ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد، درحالیکه با متوسط قیمت ۲ هزار تومان طی ۲ ماه اخیر عرضه شد.

صدیق پور می گوید: گرچه در خرداد پیش بینی می شد که تولید جوجه به ۱۳۰ میلیون قطعه برسد، اما طبق آمار واحدهای مرغ مادر ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه ریزی  کردند و در تیر ماه پیش بینی می شود که تولید به ۹۰ میلیون قطعه برسد.

دبیرانجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت: با اصلاح نظام یارانه تولیدکنندگان جوجه هر ماه حداقل هزار میلیارد تومان متضرر شدند.

طبق گفته دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه در برهه زمانی ۵ تا ۶ روزه که قیمت هر قطعه جوجه از ۲ و ۳ هزار تومان به ۱۰ هزار تومان افزایش یافت که همین امر منجر به ممنوعیت صادرات شد که با استمرار زیان تولیدکنندگان و ممنوعیت صادرات دچار کمبود مرغ می شویم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

آخرین خبر ها