رییس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد؛

ضرورت نگهداری گوشت قربانی تا ۲۴ ساعت در یخچال

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: برای جلوگیری از بروز بیماری های احتمالی با دام گوشت قربانی تازه ذبح شده تا ۲۴ ساعت و جگر تا ۴۸ ساعت در دمای ۰ تا ۴ درجه سانتی گراد نگهداری و بعد مصرف شود.

ضرورت نگهداری گوشت قربانی تا ۲۴ ساعت در یخچال

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محمد آقامیری رییس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: برای نظارت بر روند ذبح شرعی دام ۱۸۵۰ اکیپ ثابت،  هزار اکیب سیار و ۹۶۰ جایگاه عرضه بهداشتی دام زنده در کشور وجود دارد تا خدمات بهداشتی لازم به مردم ارائه شود.

وی افزود: در شهر تهران سازمان دامپزشکی با همراهی شهردای، ۱۳ جایگاه عرضه خدمات رایگان بهداشتی دامپزشکی در روز عید قربان ایجاد کرده است و در کنار نظارت بهداشتی نظارت شرعی نیز انجام می‌شود.

آقامیری گفت: با توجه به بروز بیماری خون ریزی دهنده تب خون ریزی دهنده کریمه-کنگو، توصیه‌های بهداشتی به مراجعه کنندگان به مراکز عرضه بهداشتی دام ارائه می‌شود.

 رییس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: با شروع تابستان و فعالیت کنه‌ها شاهد بروز  بیماری تب خون ریزی دهنده کریمه - کنگو در کشور هستیم که بیماری مشترک میان انسان و دام است و متاسفانه تا به امروز ۲ نفر بر اثر این بیماری فوت و ۵۱ نفر مبتلا شده اند.

وی تصریح کرد:  برای جلوگیری از ابتلای به این بیماری تب کریمه-کنگو به مردم توصیه می‌شود که از مصرف  جگر گوشت قرمز خام و آبدار( عدم پخت کامل) خوداری کنند و به لاشه دام دست نزنند.

آقامیری اظهار داشت: گوشت تازه ذبح شده نیز باید قبل از مصرف به مدت ۲۴ و جگر به مدت ۴۸ ساعت در دمای صفر تا ۴ درجه سانتی‌گراد نگهداری شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظر

آخرین خبر ها