سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:

تخصیص ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای خرید تضمینی گندم

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: تمام ظرفیت‌های قانونی بودجه برای حمایت از خرید تضمینی گندم فعال شده و علاوه بر تخصیص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی روز گذشته نیز ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این کار در نظر گرفته شد.

تخصیص ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای خرید تضمینی گندم

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ تمام ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از گندمکاران و پرداخت منابع خرید تضمینی به کار گرفته شده است.

براساس قانون بودجه، دولت باید ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع و ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی با تضمین دولت برای خرید تضمینی گندم تأمین کند.

با وجود تنگناهای مالی، که معمولاً در ابتدای هر سال برای دولت وجود دارد مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع برای خرید تضمینی به وزارت جهاد کشاورزی تخصیص پیدا کرد.

از سوی دیگر بابت ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی از طریق بانک کشاورزی تضمین‌نامه دولت صادر شده است که پرداخت پول گندمکاران با تاخیر مواجه نشود.

با توجه به ضرورت تسریع در پرداخت پول خرید تضمینی گندم به کشاورزان دیروز هم بازپرداخت  ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای سایر بانک‌ها توسط سازمان تضمین شد تا روند پرداخت به کشاورزان با مشکلی مواجه نشود.

به عبارت دیگر در کوتاه ترین زمان از زمان ابلاغ بودجه تمام ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از خرید تضمینی گندم توسط سازمان برنامه و بودجه استفاده شده است.

منبع: سازمان برنامه و بودجه
ارسال نظر

آخرین خبر ها