جدیدترین قیمت انواع میوه در بازار / میوه های تابستان ارزان می شوند؟

عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به فراوانی عرضه میوه های تابستان، پیش بینی می‌شود که قیمت محصولات ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یابند.

جدیدترین قیمت انواع میوه در بازار /  میوه های تابستان ارزان می شوند؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ محمد باقری افزود: با توجه به فراوانی عرضه میوه های نوبرانه، بازار از تعادل نسبی برخوردار است.

وی قیمت هر کیلو گیلاس تکدانه را ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان، گیلاس مشکی را ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان، آلبالو را ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، شلیل شبرنگ را ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان، سیب گلاب را ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان، انگور یاقوتی را ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان و هلو را ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان اعلام کرد.

محصول قیمت هر کیلوگرم
گیلاس تکدانه ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان
گیلاس مشکی  ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان
آلبالو  ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
شلیل شبرنگ ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان
سیب گلاب  ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان
انگور یاقوتی ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان
هلو ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان
توت فرنگی ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان

باقری اضافه کرد: هم اکنون هر کیلو توت فرنگی با نرخ ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان، گوجه سبز ۱۰ تا ۴۰ هزار تومان، خیار ۴ تا ۱۰ هزار تومان، آلو قطره طلا ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان، انجیر ۲۵ تا ۶۰ هزار تومان، هندوانه ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان، خربزه ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان، انبه ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان و موز ۲۴ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب ۳۰ تا ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.

محصول قیمت هر کیلوگرم
هندوانه ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان
خربزه ۸ تا ۱۵ هزار تومان
انبه ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان
موز  ۲۴ هزار تومان
آلو قطره طلا  ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان
خیار  ۴ تا ۱۰ هزار تومان
انجیر ۲۵ تا ۶۰ هزار تومان

عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان گفت: با انبوه عرضه میوه‌های تابستانه طی روزهای آتی پیش بینی می شود که قیمت میوه ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یابد.

بررسی های میدانی نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو گیلاس تکدانه ۹۰ تا ۱۲۰ هزار تومان، گیلاس مشکی ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان، آلبالو ۴۰ تا ۵۵ هزار تومان، گوجه سبز ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان، شبرنگ ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان، هلو ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان، موز ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان، خربزه ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، طالبی ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، هندوانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان و ملون ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان است.

مسئولان اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی اذعان می کنند که گرمای هوا علت اصلی کاهش قیمت میوه، صیفی و انواع فرنگی است و در خصوص میوه‌های وارداتی هم به سبب افزایش عرضه و ورود بار قیمت روند کاهشی به خود گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

آخرین خبر ها