تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
معاون وزیر جهاد کشاورزی پاسخ داد؛

روزانه چقدر کالای اساسی وارد بازار می شود؟

معاون وزیر جهاد کشاورزی از عرضه روزانه ۶۷۰۰ تن مرغ گرم، ۱۵۰۰ مرغ منجمد، ۳۰ تن شیر، ۳ هزار تن تخم مرغ، ۳۰۰ تن گوشت قرمز و ۶۰ تن شکر به بازار خبر داد و گفت: همه اینها بیش از میزانی که است که روزانه مردم مصرف می‌کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمد قربانی امروز در برنامه میز اقتصاد اعلام کرد: روزانه ۳ هزار تن روغن از طریق ۲۵ کارخانه به بازار عرضه می‌شود و این بیش از نیاز روزانه کشور است.

وی همچنین از عرضه روزانه ۶۷۰۰ تن مرغ گرم، ۱۵۰۰ مرغ منجمد، ۳۰ تن شیر، ۳ هزار تن تخم مرغ، ۳۰۰ تن گوشت قرمز و ۶۰ تن شکر به بازار خبر داد و گفت: همه اینها بیش از میزانی که است که روزانه مردم مصرف می‌کنند.

وی در پاسخ به دلیل کمبود اقلامی مانند روغن و تخم مرغ در برخی فروشگاه‌ها گفت: اشکال در توزیع این اقلام است و به زودی مشکل برطرف می‌شود.

قربانی تأکید کرد: تامین و تولید به اندازه کافی است و مردم هیچ نگرانی نداشته باشند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره اختلالی که برای عرضه تخم مرغ به وجود آمده گفت: هنوز مرغداران تولیدشان با نهاده‌ای است که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده بنابراین آنها باید هرچه زودتر به بازار تزریق کنند.

پیش از این امراللهی مدیرکل بازرسی کالاهای اساسی اعلام کرد که برخی شرکت‌ها پول خرید تخم مرغ را‌‌‌‌‌‌‌‌ به اتحادیه‌ها نداده‌اند و علت اختلال در عرضه همین بوده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه از تزریق صد هزار تن برنج به بازار خبر داد و گفت: این اقدام در جهت کاهش قیمت‌های بازار انجام شده است.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها