تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱۸

خرید نان با کارت یارانه تا دوماه آینده

استاندار زنجان با اشاره به اینکه تا دو ماه آینده طرح ارائه نان با کارت یارانه در زنجان و چند استان دیگر به صورت پایلوت در کشور اجرا می‌شود، گفت: در این طرح مردم با قیمت پایین نان خود را از نانوایی‌ها تهیه کرده و کارت می‌کشند و در ادامه، یارانه نان بر حسب میزان فروش به نانوایان پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، استاندار زنجان گفت: تا دو ماه آینده طرح ارائه نان با کارت یارانه در زنجان و چند استان دیگر به صورت پایلوت در کشور اجرا می‌شود.

محسن افشارچی، استاندار زنجان عصر امروز در جلسه بازرسی و کنترل بازار زنجان با اشاره به راه‌اندازی سامانه «سرند»، اظهار کرد: نرم‌افزار سرند، نحوه نظارت بازرسان و روند حرکتی قیمت‌ها را نشان می‌دهد ضمن اینکه لحظه‌ به‌ لحظه می‌توان از تغییر قیمت و گران‌فروشی در حوزه‌های مختلف آگاه شد.

وی با اشاره به اینکه سبد کالاهای موجود در نرم‌افزار باید سبدی باشد که برای محاسبه تورم در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در نظر گرفته می‌شود، اضافه کرد: علاوه بر ظرفیت بازرسان باید از اصناف مورد اعتماد نیز بتوانیم برای نظارت بر بازار استفاده کنیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه به بازرسانی که با سامانه سرند کار می‌کنند باید یارانه‌ای اختصاص داده شود، گفت: با توجه به نیروی کم در حوزه بازرسی، باید انرژی را در آنجایی صرف کرد که تخلف در آن زیاد است. بازرسی از خدمات، مغفول مانده است در حالی که به هر خدمتی که در سطح استان ارائه می‌شود، باید رسیدگی شود.

افشارچی بر لزوم حمایت قضایی از بازرسان فعال در این حوزه نیز تأکید کرد و گفت: ارائه امکانات تشویقی به بازرسان بازار اهمیت زیادی دارد و در حوزه پشتیبانی مالی، استخدام و تبدیل وضعیت‌ها هم باید امتیازات لازم به این افراد داده شود.

وی در ادامه به موضوع نان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه تخلفات مشخصی در این حوزه رخ می‌دهد باید با اقدامات موثر بتوانیم کیفیت و قیمت نان را در استان کنترل کنیم.

استاندار زنجان به بحث کنترل بازار هم تأکید کرد و افزود: در کنار کنترل بازار، مساله نظارت بر بازار هم بسیار مهم است به طوری که نظارت از برخی زیاده‌خواهی‌ها پیشگیری کرده و به لحاظ روانی برای مردم ایجاد آرامش می‌کند.

افشارچی با اشاره به اینکه تا دو ماه آینده طرح ارائه نان با کارت یارانه در زنجان و چند استان دیگر به صورت پایلوت در کشور اجرا می‌شود، گفت: در این طرح مردم با قیمت پایین نان خود را از نانوایی‌ها تهیه کرده و کارت می‌کشند و در ادامه، یارانه نان بر حسب میزان فروش به نانوایان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح نانوایی‌ها، دیگر آرد یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند بلکه بر مبنای فروش نان، یارانه به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

استاندار زنجان با بیان اینکه تورم یکی از معضلات حال حاضر کشور است، گفت: این مسئله دلایل متفاوت و متعددی دارد که یکی از آن‌ها وجود حجم نقدینگی زیاد است که دولت از راه‌های مختلف در حال کنترل این نقدینگی است.

افشارچی به بحث کنترل تورم نیز اشاره کرد و افزود: تسویه وجوه بدهی دولت قبلی و نیز چاپ نکردن پول در ماه‌های گذشته، شیب تورم یک مقدار در کشور کاهشی شده است.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۴۴ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • محمود
  ۱ ۰

  لطفاً کرده اول کیفیت نان را ارتقائ داده نان فتیربه مردم ندهید و با عناوین کنجد و سبوس قیمت نان را به هفت هزار نرسانید بقیه اش پیشکش

 • ناشناس
  ۲ ۰

  خداوکیلی دوباره چه خوابی برا نانوای بدبخت و بیچاره و ضعیف دیده اید

 • علی حسنی
  ۱ ۰

  آره آمده پائین مثلاً شکرشده22 هزار تومان گوچه شده 25 هزار تومان تورم و ل شده نه مهار شده

 • علی حسنی
  ۰ ۰

  مدیریت جهانی، نان، نان، نان، 🤔🤔😀😀

 • ناشناس
  ۳ ۰

  با همت مسئولین دلسوز و با این همه منابع و ثروت داریم برمیگردیم به دوران اواخر قاجار و بدبختی .....

 • حیدر
  ۲ ۰

  تازه داریم برمیگردیم به دوران قاجار .زیبانیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همین طوری پیش برین همین نون رو هم از سره سفره مردم پاک میشه

 • مهدی
  ۳ ۰

  مانان روازمغازه میخریم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فقط همین مونده نان رو هم از سفره ی ما کم کنید .جلوی مافیاهای کشور رو بگیر هیچ کس سر جای خودش نیست .
  مملکت ثروتمندی داریم اما جو بیچارگی از این دولت ندیدیم .
  اینطور نبوده اینطور هم نخواهد ماند .
  صبر مردم تموم شده تاکی ؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  🙄😳🥴

 • ناشناس
  ۱ ۱

  ممکن است بعضی از نانوایان سود جو بدون فروختن نان کارت افراد نزدیک به خود و آشنایان رو بکشندومعادل وجهی که از کارت فرد مورد نظر برداشته اند رو نقدی به صاحب کارت برگردونن با این کار هم یارانه دولت رو دریافت می‌کنند هم میتونن معادل نانی رو که نفروخته اند آرد آزاد بفروشن

 • بی خانمان
  ۰ ۰

  ما ایرانیها به گدای وصف عادت دادید ارزش هم ما مردها در هیچ یک از کشورهای جهان نداریم این افتخار ایرانی هست

 • حیران
  ۰ ۰

  خاک بر سر ما ملت شده که هرروز برایمان نقشه جدیدی می کشند!

 • مرادی
  ۰ ۰

  فقط مونده نعمت این واسش کارت درست کردید تو کل دنیا این کار انجام ندادن زندگی ماشد مثل زندگی حضرت یوسف تو سختی خدا مارارحم کنه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دارن فقر را ریشه کن میکنن البته یه آ کم گذاشتن فقرا را ریشه کن میکنن

 • مهدی
  ۱ ۰

  مسولین کشور متخصص ایجاد مشکل و تلاش برای حل آن هستند. جاهایی که مشکلی نیست وارد می شوند بعد همون جا می مانند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یعنی.چی.کسانی‌که‌کارت‌یارانه‌ندارن‌چی‌میشن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خدایا به نانوایان استان قیدارنبی برکت اعطا بفرما

دیگر رسانه‌ها