تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
یک کارشناس صنعت لبنیات پاسخ داد؛

لبنیات پرچرب روغن پالم دارد؟

یک کارشناس صنعت لبنیات گفت:کاهش و افزایش چربی در محصولات لبنی با استحصال چربی شیر انجام می شود. یعنی بر اساس توصیه هایی که برای استفاده از محصولات کم چرب وجود دارد، چربی استحصالی در طی فرایند تولید محصولات کم چرب به محصولات با چربی بیشتر، خامه و کره حیوانی انتقال داده می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  ایسنا؛ وحید مفید  در پاسخ به این سوال که آیا در شیر، ماست و به طور کل لبنیات پرچرب از روغن پالم استفاده می شود، اظهار کرد:در حال حاضر هیچ یک از شرکت های تولید محصولات لبنی، محصولات دارای پروانه ساخت وزارت بهداشت و پروانه کاربرد علامت استاندارد، برای استفاده از روغن پالم یا چربی گیاهی ندارند.

وی ادامه داد:در واقع کارخانه هایی که دارای پروانه ساخت و علامت استاندارد هستند، لاجرم باید استانداردهای تعریف شده در ساخت کالا را رعایت کنند. جای تاکید است که رعایت استانداردهای تعریف شده در تولید صنعتی لبنیات بطور مدام تحت نظارت سازمان هایی چون دامپزشکی، استاندارد و غذا و دارو قرار دارد. 

این کارشناس صنعت لبنیات تصریح کرد: در حقیقت بر رعایت این استانداردها از سوی سازمان‌های ناظر، اعمال نظارت سختگیرانه‌ای شده و به طور مداوم  محصولات نمونه برداری و پایش می‌شوند.

عضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد:کاهش و افزایش چربی در محصولات با استحصال چربی شیر انجام می شود. یعنی بر اساس توصیه هایی که برای استفاده از محصولات کم چرب وجود دارد، چربی استحصالی در طی فرایند تولید محصولات کم چرب به محصولات با چربی بیشتر، خامه و کره حیوانی انتقال داده می شود.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها