تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
گوجه سبزهای بازار تهران داخلی نیست؛

گوجه سبزهای قاچاق ترکیه ای در بازار تهران

رییس اتحادیه بارفروشان از عرضه گوجه سبز قاچاق با قیمت هر کیلو ۴ میلیون تومان در بازار تجریش خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مصطفی دارایی نژاد گفت: طبق بررسی های صورت گرفته گوجه سبز با نرخ های نجومی در تجریش عرضه می شود که این گوجه سبز ایران نیست.

به گفته وی، گوجه سبز فعلی که در تجریش عرضه می شود، مربوط به آلانیا ترکیه است که بصورت قاچاق به ایران آمده است.

طی روزهای اخیر خبر فروش هر کیلو گوجه سبز با نرخ ۴ میلیون تومان در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد که اتحادیه بارفروشان می گوید این میوه مربوط به نوبرانه داخل نیست و از ترکیه به کشور ما قاچاق شده است چرا که سال گذشته چند حجره در میدان مرکزی که گوجه سبز را با نرخ ۲۰۰ هزار تومان فروختند، پلمپ شد.

دارایی نژاد می گوید: گوجه سبز شهریار و ساوه اردیبشهت ماه در بازار عرضه می شود؛ بنابراین ستاد قاچاق باید برخورد جدی با قاچاقچیان داشته باشد.

رییس اتحادیه بارفروشان گفت: گرچه رقم قاچاق گوجه سبز چشمگیر نیست و تنها در حد ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلو بوده، اما جو روانی بازار را برهم زده است.

با وجود اینکه واردات ۴ نوع میوه گرمسیری همچون موز، انبه، آناناس و نارگیل آزاد و مابقی ممنوع است، اما در برخی مغازه ها میوه های قاچاق با اسم های عجیب و غریب یا عرضه محصولات مشابه تولید داخل خارج از فصل روبرو هستیم که ستاد مبارزه با قاچاق کالا با افرادی که بدنبال برهم زدن آرامش بازار و بدست اوردن سودهای هنگفت هستند، باید برخورد جدی کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها