تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

ورود ملخ های مهاجم از اواسط فروردین به کشور

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به پیش بینی ورود ملخ صحرایی از اواسط فروردین پیش بینی می‌شود که سطح مبارزه به ۸۰ هزار هکتار برسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سعید معین گفت: بنابر پیش بینی سازمان هواشناسی جهانی، بارش‌های اسفند و فروردین نرمال و در برخی مناطق بیش از نرمال پیش بینی شده که با این وجود زمینه برای حمله ملخ در جنوب کشور فراهم است.

به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که اواسط فروردین حمله احتمالی ملخ از سمت شرق عربستان به ایران صورت گیرد.

معین گفت: مهم ترین اصل در ملخ صحرایی عدم قطعیت است، چرا که با تشکیل چند سیکلون بر روی اقیانوس هند طی هفته‌های آتی، مناطق وسیع تری مورد حمله قرار می‌گیرد.

بهمن سال ۹۷ نخستین بار حمله ملخ بعد از گذشت ۵۰ سال به کشور انجام شد که به رغم پیش بینی‌های خسارت جدی به محصولات کشاورزی، اما با سم پاشی مشکلی در این خصوص نداشتیم.

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: با حمله ملخ صحرایی از اواسط فروردین پیش بینی می شود که سطح مبارزه در استان‌های هرمزگان، بخش‌های جنوبی استان بوشهر، مناطق ساحلی سیستان و بلوچستان، فارس و جیرفت به ۸۰ هزار هکتار برسد.

بنابر پیش بینی مسئولان سازمان حفظ نباتات ملخ‌های صحرایی اواسط فروردین وارد استان‌های جنوبی می‌شوند که رییس سازمان حفظ نباتات به دلیل احتمال یورش ملخ‌ها، خواستار تخصیص مابقی اعتبارات شد چرا که از مجموع ۵۰ میلیارد تومان اعتبار هیئت دولت تنها ۱۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها