تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱

قیمت انواع شیرینی شب عید اعلام شد

رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی تهران، گفت: اگرچه قیمت برخی مواد اولیه تولید شیرینی افزایش یافته اما عرضه شیرینی برای شب عید، همان قیمت مصوب در تیرماه امسال است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، علی بهره‌مند ، در رابطه با قیمت انواع شیرینی اظهار داشت: آخرین نرخ مصوب شیرینی مربوط به تیرماه امسال است و برای ایام پایانی سال قیمت انواع شیرینی تغییری نکرده است. 

وی با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه افزود: یکی از مشکلات ما افزایش قیمت روغن مارگارین است به طوری که قیمت یک حلب ۱۰ کیلویی روغن مارگارین در بازار آزاد حدود ۸۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان است. 

رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی تهران بیان داشت: قیمت دولتی روغن مارگارین حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان است اما این کالا با قیمت دولتی در بازار بسیار کمیاب است لذا مجبور هستیم تا این روغن را از بازار آزاد به قیمت بسیار گران‌ خریداری کنیم. 

بهره‌مند در مورد قیمت شکر نیز اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم شکر دولتی حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است اما از آنجا که صنفی شیرینی فروشی سهمیه‌ای‌ در این رابطه ندارد در نتیجه باید این کالا  از بازار آزاد و به قیمت هر کیلو بین ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان خریداری شود.

رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی تهران با تاکید بر اینکه افزایش قیمت مواد اولیه و ثبات نرخ محصول نهایی موجب ضرر و زیان کاسبان این صنف می‌شود، گفت: با این وجود قیمت انواع شیرینی برای شب عید تغییری نمی‌کند و عرضه با همان قیمت مصوب تیرماه ۱۴۰۰ انجام خواهد بود. 

وی افزود: براساس مصوبه تیرماه ۱۴۰۰ قیمت هر کیلوگرم شیرنی تر در واحدهای صنفی درجه یک ۷۸ هزار تومان و قیمت عرضه هر کیلوگرم شیرینی دانمارکی، زبان و پاپیونی در واحدهای صنفی درجه یک ۶۵ هزار تومان و هر کیلوگرم شیرینی پاپیونی در واحد صنفی درجه یک ۴۹ هزار تومان است. 

رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی تهران بیان داشت: قیمت عرضه شیرینی تر در واحدهای صنفی درجه دو هر کیلو ۶۵ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم شیرینی‌ دانمارکی، زبان و پاپیونی در واحدهای درجه دو ۵۰ هزار  تومان و قیمت عرضه هر کیلوگرم شیرینی یزدی نیز در واحدهای صنفی درجه دو ۳۹ هزار تومان است. 

این مطلب برایم مفید است
۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • Abbas
    ۱ ۰

    ما الان چند سال هست خودمون تو خونه شیرینی درست میکنیم ، هم سالم‌تر هست و هم با صرفه و از همه مهمتر بهداشتی تر هست

دیگر رسانه‌ها