تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

قرارگاه رصد و پایش محصولات گیاهی تشکیل شد

رییس سازمان حفظ نباتات کشور از تشکیل قرارگاه رصد و پایش برای تولید محصولات گیاهی خبر داد و گفت: با تشکیل این قرارگاه و تکمیل این زنجیره بسترهای تولید را می‌توان مدیریت کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، « شاهپور علایی‌مقدم » در خصوص اهداف تشکیل این قرارگاه افزود: بررسی و نظارت بر فرایند تولید محصولات گیاهی (از زمان کاشت، داشت، برداشت تا مصرف ) و ارسال به بازارهای خارجی با رصد و پایش به موقع و منظم با برقراری ایستگاه‌های شبکه‌های مراقبت و پیش آگاهی، صدور دستورالعمل‌های اجرایی، نظارت بر تدارک و توزیع سموم و تجهیزات و فرآورده های کنترل بیولوژیک و غیرشیمیایی و فعال کردن و تجهیز پست‌های قرنطینه‌ای و نظارت مستمر بر بهداشت محصولات گیاهی صادراتی از اهداف تشکیل این قرارگاه است.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور در خصوص الزامات محقق شدن اهداف این قرارگاه گفت: یکی از الزامات اجرایی شدن مصوبات این قرارگاه استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی در ستاد و استان‌ها است.

وی افزود: مقرر شد تا مدیران حفظ نباتات در استان‌ها با تشکیل جلسات قرارگاه به صورت منظم و مستمر به رصد و پایش محصولات گیاهی از مزرعه تا مصرف بپردازند.

علایی مقدم گفت: باید با برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت عوامل ذیربط و سایر نهادهای مرتبط؛ گام‌های اساسی درجهت تحقق این مسیر مهم در جامعه را برداریم.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها