کد خبر 552177

رییس اتحادیه قنادان در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین؛

احتمال افزایش قیمت شیرینی در آینده نزدیک / کاهش چشمگیر تقاضا متاثر از کرونا

رییس اتحادیه قنادان و شیرینی‌فروشان از احتمال بالای افزایش قیمت شیرینی و کیک یزدی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: از پارسال تقاضا برای شیرینی به دلیل کرونا و شرایط بد اقتصادی به شدت افت کرده است.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛  علی بهره‌مند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین ضمن گلایه از افزایش قیمت مواد اولیه تولید شیرینی اظهار کرد: بهای مواد اولیه این صنعت روز به روز درحال افزایش است به طوریکه امروز خامه کیلویی ۱۰هزار تومان گران شد اما به دلیل شرایط اقتصادی نامناسب مردم، امکان افزایش قیمت کیک و شیرینی را نداریم.

این فعال صنفی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون تقاضا برای کیک و شیرینی به دلیل تداوم بیماری کرونا و شرایط بد اقتصادی به شدت افت کرده و این کالا از سبد خرید بسیاری از خانوار‌ها حذف شده است.

رییس اتحادیه قنادان و شیرینی‌فروشان درباره وضعیت تقاضا و قیمت‌ها در ماه محرم تصریح کرد: به نظر نمی‌رسد در این ماه تقاضا به اندازه سال‌های قبل باشد اما قیمت‌ها اگرچه فعلا تغییری نداشته‌ اما به احتمال زیاد در آینده نزدیک به دلیل رشد بهای مواد اولیه، با افزایش قیمت کیک و شیرینی همراه باشیم.

بهره‌مند در پایان با تشریح قیمت‌های روز شیرینی بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم شیرینی تر ۶۰هزار، شیرینی دانمارکی و زبان کیلویی ۵۰هزار و هر کیلو کیک یزدی ۳۸هزار تومان است و احتمالا تا چند روز آینده قیمت‌های جدید اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر