کد خبر 547000

۱۱ ساعت انتظار برای خرید مرغ دولتی + فیلم

در چند روز گذشته مرغ فروشان تهران برای خرید مرغ به قیمت مصوب و قانونی مجبور یه تحمل صف و انتظاری طولانی مدت در میدان بهمن هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مرغ فروشان در روزهای اخیر با ارسال فیلم از میدان بهمن تهران(محل توزیع مرغ به صورت عمده) از معطلی طولانی مدت برای خرید  این محصول خبر داده اند.

با وجود اینکه دولت قیمت مصوب  هر کیلوگرم مرغ را 24900 تومان میداند اما مردم برای خرید این محصول در بازار باید 35 تا 36 هزار تومان هزینه کنند.

مشکل از آنجا است که خود مرغ فروشان نیز برای خرید مرغ به قیمت مصوب با مشکلات جدی مواجه هستند به طوری که حجم مرغی که به قیمت مصوب در اختیار آنها برای توزیع قرار میگیرد پاسخگوی نیاز مردم نیست  و از طرفی نیز در روزهای اخیر این فعلان صنفی با مشکل معطلی ها طولانی مدت برای تهیه مرغ به قیمت مصوب مواجه هستند.

محسن عمادی یکی از مرغ فروشان تهرانی میگوید:از ساعت 8 صبح برای خرید مرغ به میدان بهمن مراجعه کرده  اما در ساعت 18.45 دقیقه سهمیه  مرغ در اختیار آنها قرار گرفته است.

وی می افزاید: از زمانی که توزیع مرغ به اتحادیه پرنده و ماهی تهران سپرده شد مشکل تهیه مرغ دو چندان شده است اما در روزهای قبل مشکلات به این شکل نبود و توزیع روان تر بود.

وی اظهار داشت: مرغ فروشان به حدی در میدان بهمن معطل میشوند که از خرید مرغ به قیمت دولتی منصرف  و مجبور شوند نیاز خود را از بازار آزاد و به صورت قاچاق  تهیه کنند.

 او همچنین میگوید:  اتحادیه روزانه حدود 50 تن مرغ باید  توزیع کند که  هر کیلوگرم آن حدود 8 هزار تومان و در مجموع 400 میلیون تومان با بازار آزاد اختلاف قیمت دارد.

بنابراین گزارش در حالی که وزارت جهاد کشاورزی  تولید مرغ را به اندازه نیاز بازار مصرف میداند اما شواهد امر نافی این امر است و مردم برای خرید مرغ هزینه های گزافی را میپردازند.

حجم ویدیو: 1.26M | مدت زمان ویدیو: 00:00:33
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناصر
  ۱ ۰

  دولت مرغ مردمو. نمیتونه تامین کنه ولی میخواد با آمریکا بجنگه ولی آنها مال این حرفها هم نیستن

 • رویا
  ۱ ۰

  از مسئولین محترم تقاضا میکنیم مشکل قیمت مرغ رو حل کنند آخه تا کی دولت یه قیمت و مغازه با یه قیمت دیگه بخدا ما که توان خریدگوشت قرمزو نداریم حداقل این مرغو با قیمت درست در دسترس مردم و قشر ضعیف قرار بدید و خواهش میکنیم اینقدر مردمو اذیت نکنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حسن روحانی روباید مثل مرغ پرش کرد