کد خبر 535818

با مرگبارترین درختان دنیا آشنا شوید + عکس

در طبیعت درختانی هستند به نام درختان مرگ که انسان ها را به کام مرگ می کشانند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، درخت زندگی موضوع رایجی در فرهنگ عامه، اسطوره‌ها و داستان‌های مذهبی در سرتاسر دنیاست. در نقطه مقابل این درخت‌ها در دنیای طبیعت درختانی هم هستند به نام درختان مرگ که انسان‌ها را به کام مرگ می‌کشانند. با این درختان آشنا شوید.

درخت مانچینیل

14050690_967

این میوه شباهت زیادی به سیب دارد، اما برای سلامت انسان بسیار مضر و خطرناک است. این درخت به قدری خطرناک است که اگر در یک روز بارانی زیر شاه و برگ‌های آن بایستید سم آن بدن را می‌سوزاند. مانچینیل در اسپانیا به “سیب کوچک مرگ” معروف است و در فلوریدا، مکزیک و آمریکای جنوبی و مرکزی رشد می‌کند و حاوی ترکیب شیمیایی و سرطان زای فوربول است. لمس کردن این درخت باعث سوزش پوست و خوردن میوه آن منجر به مرگ می‌شود.

درخت خودکشی

14050689_614

این درخت به ظاهر زیبا حاوی مواد شیمیایی مضر و کشنده‌ای است که در هندوستان در اماکن خصوصی به عنوان حصار کاشته می‌شود. این درخت هیچ عطر و بوی خاصی ندارد و به همین دلیل در بسیار از قتل‌ها از گیاه در غذای شخص ریخته شده است.

نارگیل

14050685_547

درست است که نارگیل یکی از خوشمزه‌ترین و خوش عطرترین میوه‌های روی زمین است، اما در عین حال می‌تواند کشنده هم باشد اگر بی احتیاطی کنید و زیر درخت نارگیل بایستید ممکن است یکی از این میوه‌های خوشمزه که نمی‌توان افتادن آن را حدس زد به سرتان اصابت کند و منجر به مرگتان شود.

درخت استریکنین

14050691_561

استریکنین یک ماده شیمیایی آزمایشگاهی نیست بلکه اکسیر مرگ است که توسط یک درخت تولید می‌شود. استریکنین درخت بومی هندوستان و جنوب شرقی آسیاست که ماده سمی آن در طول تاریخ برای از بین بردن آفت‌ها و کشتن انسان‌ها به کار برده شده است. تخمه‌های این درخت به قدری سمی هستند که اگر مصرف شوند منجر به چشم درد، سرگیجه، گرفتگی عضلات و فلج می‌شود.

Bunya Pine

14050688_917

مخروط‌های درخت بونیا بسیار بزرگ و سنگین هستند و برای رشد مجدد از روی شاخه‌ها به زمین می‌افتند و هر کسی که زیر سایه این درخت پناه گرفته باشد در اثر اصابت مخروط‌ها جان خود را از دست خواهد داد.

درخت مانگرو شیری

14050687_929

این درخت که در آب‌های جنوب شرقی آسیا و استرالیا رشد می‌کند حاوی یک ماده سمی خطرناک است که هرگز نباید به آن دست زد یا از آن بالا رفت. ارتفاع این درخت به ۲۰ متر هم می‌رسد و گل‌های آن بوی تندی دارند و در صورتی که آسیب ببیند شیره سفید و شیری رنگی از آن بیرون می‌ریزد. شیره درخت مانگرو باعث التهاب و تاول پوست و کوری چشم می‌شود.

جیمپی جیمپی

14050686_497

درخت استرالیایی جیمپی جیمپی درختی است ترسناک به قدری سمی و خطرناک است که به راحتی انسان‌ها و حیوانات را از بین می‌برد. کسانی که با این درخت تماس داشته اند یا جان خود را از دست داده اند و یا اگر خیلی خوش شانس بودند ماه‌ها درد را تحمل کرده و حتی بینایی خود را از دست داده اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر