کد خبر 525382

توسط شورای قیمت‌گذاری؛

قیمت جدید گندم ابلاغ شد

رییس شورای قیمت‌گذاری قیمت جدید گندم را برای اجرا به وزارت خانه‌های جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی ، صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، رییس شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی قیمت جدید گندم را به وزارت خانه‌های جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی ، صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرا ابلاغ کرد.

شورای قیمت‌گذاری در جلسه 23 فروردین 1400 تصویب کرد، مبلغ 10 هزار ریال به ازای هر کیلوگرم گندم تحویلی به دولت به عنوان جایزه گندم پرداخت شود، بنابراین قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی 1399-1400 برای گندم معمولی به ازای هر کیلوگرم 5 هزار تومان و برای گندم دوروم 5 هزار و 200 تومان اصلاح شد.

نامه‌ای که توسط  رییس شورای قیمت‌گذاری با امضای کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، به وزراتخانه‌های مربوطه ابلاغ شد، به این شرح است.

گندم

سه نکته:

1- قیمت جدید گندم نسبت به سال گذشته که کیلویی 2500 تومان بود دو برابر شده است.

2- در تمام دنیا بخشی از هزینه های تولید از طریق عملیات به زراعی و  افزایش بهره وری جبران می‌شود دولت هم در طول دوره برای کشاورزان برای کم کردن هزینه‌های تولید کمک می‌کند.

3-در صورتی که نرخ محصولات کشاورزی بدون حساب و کتاب بالا برود، تبعاتی مانند گرانی محصولات جانبی از جمله نان را نیز شاهد خواهیم بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  هر عدد کود سفید ۲۲۰هزار تومان و کود ریشه رازی ۸۵۰ هزار تومان واقعا با این همه گرانی کاشت گندم توجیح اقتصادی داره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام پس چرا پول کلزار نمیدن و۱۵ روز تحویل دادیم هنوز پولی واریز نشده

 • کشاورز
  ۰ ۰

  هنر کردی جناب خاوازی گندم را کمتر از قیمت تمام شده برای کشاورز نرخ زدی انوقت با دادن صدقه به کشاورز منت میزاری قیمت گندم کمتر از هفت هزار تومان صرفه اقتصادی نداره کاه کیلویی ۴تومان گندم کیلویی ۵هزارتومان واقعا که.....خداازتون نگذره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تولید تو این مملکت هیچ فایده ای نداره فقط دلالی

 • موسوی
  ۰ ۰


  سلام علیکم حال بااین قیمت بسیارکم که جوابگوی هزینه هایمان نمیشودچرادولت پول گندم را به کشاورز پرداخت نمیکند پنج روزاست درو کردم وتحویل سیلونمودم تاکنون ازپول خبری نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگه پول کشاورزان رو نمیدید از اول میگفتید واسه بدهکاران کاری میکردیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  هنر کردند زحمت کشیدند
  کشاورزی که گندمش را تحویل دولت بده به این قیمت حتما سرش به جای خورده چون تو بازار آزاد کیلو هفتومن می‌تونه بفروشه و نقدم پولشا بگیره