کد خبر 523188

مقایسه قیمت ماهی با مرغ و گوشت در میادین

قیمت یک عدد ماهی قزل‌آلای یک کیلویی در میادین معادل یک عدد مرغ دوکیلویی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، روابط‌عمومی سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران در گزارشی قیمت انواع ماهی را در میادین میوه و تره‌بار با قیمت‌ مرغ و گوشت در این مراکز خرید مقایسه کرده که براساس آن، قیمت ماهی نه‌تنها از مرغ بلکه در بعضی از انواع ماهی از گوشت قرمز هم بالاتر است.

براساس این گزارش، هم‌اکنون قزل‌آلا پرتقاضاترین ماهی در میادین میوه و تره‌بار است که بیشترین فروش را در بین انواع ماهیان دارد. قیمت یک کیلوگرم ماهی قزل‌آلا رنگین‌کمان در میادین 49هزار و 500تومان و قزل‌آلای گوشت‌‌نارنجی 52هزار تومان است. این قیمت تقریباً معادل یک عدد مرغ دوکیلوگرمی است که با قیمت مصوب هر کیلوگرم 24هزار و 900تومان در میادین به فروش می‌رسد.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد نه‌تنها قزل‌آلا بلکه ارزان‌ترین انواع ماهی عرضه‌شده در میادین نیز قیمتی بالاتر از مرغ دارند. هم‌اکنون 3ماهی ارزان‌قیمت میادین، ماهی‌ بیاح و ماهی فیتوفاگ با قیمت هر کیلوگرم 30هزار تومان و ماهی بیگ‌هد با قیمت هر کیلوگرم 31هزار تومان است که از قیمت هر کیلوگرم مرغ به‌مراتب بالاتر است. قیمت 3ماهی گران‌قیمت میادین نیز به‌ترتیب ماهی اوزون‌برون زنده با قیمت هر کیلوگرم 148هزار تومان، ماهی شیر بی‌سر و دم با قیمت هر کیلوگرم 132هزار تومان و ماهی راشکو با قیمت هر کیلوگرم 126هزار تومان است.

به این ترتیب، در میادین قیمت هر کیلوگرم ماهی راشکو بالاتر از قیمت یک کیلوگرم ران تازه گوساله با قیمت هر کیلوگرم 121هزار تومان، قیمت هر کیلوگرم ماهی شیر معادل یک کیلوگرم سردست تازه گوسفندی با قیمت 132هزار و 700تومان و قیمت یک کیلوگرم ماهی اوزون‌برون نیز تقریباً معادل یک کیلوگرم ران تازه گوسفندی است. یک کیلوگرم ماهی سفید دریایی یا ماهی شیر بچه به قیمت 110هزار تومان در میادین، تقریباً معادل یک کیلوگرم گوشت چرخ‌کرده مخلوط به قیمت 109هزار تومان است.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمد
    ۰ ۰

    روحانی: باید عادت مردم به مصرف گوشت قرمز و مرغ را به آبزیان تغییر دهیم
    حالا ما آمديم يک چيزى گفتيم که مردم سعى کنند ذائقه خود را به آبزيان تغيىر دهند آخر رئيس جمهورى گفتند پرزيدنتى گفتند .....