کد خبر 521722

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی مطرح کرد؛

رکود در بازار گوشت قرمز

علی اصغر ملکی با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز نسبت به قبل از ماه رمضان تغییری نداشته است، علت آن را کاهش قدرت خرید مردم و افزایش توزیع مرغ دانست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، علی اصغر ملکی با تاکید بر اینکه رکود در بازار گوشت قرمز همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: آغاز ماه رمضان نیز تاثیری بر بازار گوشت قرمز نداشته و قیمت‌ها نسبت به قبل از این ماه تغییری نکرده است.

وی افزود: عدم تغییر قیمت و ثبات در بازار گوشت قرمز دو دلیل عمده دارد که مهمترین آن کاهش قدرت خرید مردم نسبت به ماه رمضان سال گذشته است.

به گفته ملکی؛ دلیل دوم  آغاز توزیع گسترده هر روزه مرغ از قبل ماه رمضان و ادامه آن است.

وی یادآور شد: کاهش قدرت خرید مردم آن‌ها را به سمت گوشت مرغ که ارزان‌تر است سوق داده و استقبال از بازار گوشت قرمز همچنان کم و بی‌رمق است.

ملکی درباره قیمت روز گوشت قرمز اظهار کرد: هر کیلوگرم دام کوچک زنده از 55 تا 58 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین هر کیلوگرم شقه بدونه دنبه گوسفندی بسته به مرغوبیت آن به نرخ عمده 130هزار تومان تا 132 هزار تومان تحویل مراکز عرضه می‌شود.

به گفته ملکی؛ قصابان معمولا هر کیلوگرم گوشت قرمز را با در نظر گرفتن سود 10 تا 12 درصدی به دست مصرف کننده می‌دهند.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی شرایط تامین دام را نیز مساعد ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر دام زنده به میزان نیاز با تنوع در میادین عرضه دام وجود دارد و کمبودی در این  بخش نیست.

ملکی تاکید کرد: به دلیل تولید بسیار مناسب، در سراسر کشور هیچ میدان دامی بدون دام نیست و به فور و به هر میزان که بازار کشش داشت باشد دام برای عرضه وجود دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمد
  ۱ ۰

  بله دام وجود دارد اما بااین قیمت نهاده دام وخشکسالی شک نکنید دامی نمیماند که کشتار شود

 • محمد
  ۱ ۰

  بابا گوشت باید گرون بشه الان کاه شده کیلویی ۵هزار دامدارن توان خرید خوراک دام رو ندارند شما فقط هی میگید گوشت قرمز چرا جلوی گرونی ماشین رو نمیگیرید دامداران الان بدبخت شدن همه برشکسته شدن بااین خوراک گرونی

 • احمدی
  ۰ ۰

  دامدار ها بیچاره شدن با این اوضاع بارندگی و گرانی علوفه شاید الان عرضه دام زیاد باشه ولی تمام دام های مواد هم دارن عرضه میشن روزی می رسه که با کمبود دام مواجه میشبم