کد خبر 480365

تا ۲روز آینده صورت می‌گیرد؛

عرضه کافی روغن خوراکی در خرده فروشی‌ها

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: توزیع روغن خوراکی در سطح خرده فروشی و سوپر مارکتی‌ها به اندازه کافی در یک تا دو روز آینده انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عباس قبادی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار افزود: شبکه‌های پخش برای توزیع روغن خوراکی در سطح خرده فروشی‌ها و سوپرمارکتی‌ها فعال شدند که امیدواریم از فردا و پس فردا روغن خوراکی به اندازه کافی در سطح خرده فروشی‌ها توزیع و عرضه شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون در بحث روغن خوراکی برای خانوار به ویژه در بخش روغن مایه مشکل خاصی نداریم گفت: در بحث روغن جامد هم تا هفته آینده مشکل صنایع مصرف کننده روغن حل می‌شود ضمن اینکه بازرگانی دولتی حواله 70 هزار تن روغن سهمیه ماهیانه مجموعه صنعت کشور را صادر کرده که تا چند روز آینده به مقاصد صنعت کشور حمل می‌شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: امروز صبح با مجموعه کارخانجات، انجمن مربوط، بانک مرکزی و اعضای ستاد تنظیم بازار، موضوعات مختلف مربوط به روغن خام را بررسی کردیم، روغن خام به اندازه کافی به کارخانجات داده شده و این کارخانجات به صورت 24 ساعته فعالیت و کل نیاز بازار را تامین می‌کنند.

قبادی اضافه کرد: بانک مرکزی هم ارز مورد نیاز برای ترخیص 70 هزار تن روغن را که در مخازن واقع در بنادر کشور منتظر دریافت ارز بود تامین کرد که امیدواریم اواخر این هفته و اوایل هفته آینده این میزان روغن نیز به موجودی روغن کشور اضافه شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر