کد خبر 431116

ثبت نام واحدهای پروتئینی برای بازگشت به کار در سامانه سلامت

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران گفت: ثبت نام فعالان این صنف در سامانه وزارت بهداشت، الزامی و در حکم مجوز فعالیت در ایام شیوع کرونا است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مهدی یوسف خانی گفت: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت که از طریق اتاق اصناف در اختیار صنوف قرار گرفته است همه واحدهای صنفی باید در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کنند و در آن تضمین دهند که از سلامت محیط کاری و کارگران خود مطمئن هستند و مسئولیت سلامت واحدهای صنفی بر عهده خود این واحدهاست.

وی اضافه کرد: از چند روز قبل که این موضوع از طریق رسانه‌ها اطلاع رسانی شد ما نیز چندین نوبت از طریق پیامک و شبکه‌های مجازی به اعضا اطلاع رسانی کرده ایم.

به گفته رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران، برخی اعضا از تکمیل نشدن ثبت نام خود گلایه‌مند هستند که این مشکل احتمالا به دلیل ترافیک و مسایل فنی سایت است.

یوسف خانی همچنین درباره لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای عرضه مرغ و ماهی تهران گفت: چندین نوبت به فعالان این صنف تاکید کرده ایم که باید موازین بهداشتی توسط فعالان و کارگران این بخش رعایت شود.

وی افزود: کارگران این بخش باید از کلاه، لباس، ماسک و دستکش یکبار مصرف استفاده کنند و میز کار و سطوح دیگر همچنین دستگاه کارت خوان باید طبق پروتکل‌ها ضدعفونی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    پس اینا که باز هستند غیر مجاز باز میکنن داستان چیه؟