{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 406326

مصرف ۱۵ محصول مناسب زمستان که ترکیبی از میوه‌ها و محصولات فرنگی را شامل می‌شوند، به شهروندان توصیه می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ با توجه به اینکه معمولاً در فصل زمستان به دلیل کاهش دما، احتمال شیوع برخی بیماری‌های عفونی واگیردار از جمله سرماخوردگی افزایش می‌یابد، متخصصان تغذیه و سلامت، مصرف برخی محصولات از جمله پرتقال، نارنگی، لیموشیرین، گریپ‌فروت و انار را به عنوان میوه‌های اصلی فصول پاییز و زمستان، به شهروندان توصیه می‌کنند.

فهرست 15 محصولی که مصرف آنها در فصل زمستان توصیه می‌شود، به همراه قیمت هر یک از آنها در میادین میوه و تره بار به شرح زیر اعلام شده است.

1- «پرتقال»؛ انواع مختلف این میوه در میادین میوه و تره بار با حداقل قیمت هر کیلوگرم 2900 تومان عرضه می‌شود و سرشار از ویتامین C بوده و بدن را در مقابل سرماخوردگی مقاوم می‌کند.

2- «نارنگی»؛ انواع مختلفی از این میوه در میادین میوه و تره بار با حداقل قیمت هر کیلوگرم 4500 تومان عرضه می‌شود و همچون پرتقال، سرشار از ویتامین C بوده و برای مقابله با سرماخوردگی بسیار مناسب است.

3- «لیموشیرین»؛ میوه‌ای سرشار از ویتامین‌های A، B و C و اسید فولیک است و در میادین میوه و تره بار با قیمت هر کیلوگرم 4950 تومان در اختیار شهروندان قرار دارد.

4- «گریپ‌فروت»؛ دارای ویتامین C زیاد و ضد عفونی‌کننده بوده و در میادین میوه و تره بار به قیمت هر کیلوگرم 3500 تومان عرضه می‌شود.

5- «کیوی» دارای ویتامین C و پتاسیم است و در میادین میوه و تره بار به قیمت هر کیلوگرم 6400 تومان عرضه می‌شود.

6- «سیب»؛ برای سلامت بدن و قلب بسیار مفید بوده و انواع آن نظیر سیب قرمز، زرد و سبز است که شهروندان می‌توانند این محصول را با حداقل قیمت هر کیلوگرم 4500 تومان از میادین میوه و تره بار تهیه نمایند.

7- «انار»؛ سرشار از آنتی اکسیدان قوی و پتاسیم است و در میادین میوه و تره بار به قیمت هر کیلوگرم 7400 تومان عرضه می‌شود.

8- «خرمالو»؛ سرشار از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌هاست که مصرف آن، بدن را در مقابل بیماری‌های عفونت‌زا مقاوم می‌کند و با قیمت هر کیلوگرم 7400 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

9- «موز»؛ یکی از بهترین منابع پتاسیم و مؤثر در سلول‌سازی است که در میادین میوه و تره بار به قیمت هر کیلوگرم 11200 تومان در اختیار شهروندان قرار دارد.

10- «آناناس»؛ سرشار از ویتامین C، فیبر و منیزیم بوده و در استخوان‌سازی مؤثر است. قیمت هر کیلوگرم «آناناس جنگلی» در میادین میوه و تره بار 11 هزار تومان و «آناناس طلایی» 21500 تومان است.

11- «گل کلم»؛ جایگزین مناسبی برای کربوهیدارت‌هاست و به قیمت هر کیلوگرم 3300 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

12- «چغندر»؛ منبع فیبر و پتاسیم است و به قیمت هر کیلوگرم 2600 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

13- «کلم»؛ دارای انواع مختلفی نظیر بروکلی، سفید و قرمز بوده و سرشار از ویتامین C و فیبر است که شهروندان می‌توانند انواع آن را با قیمت هر کیلوگرم 1200 تومان تا 6200 تومان از میادین میوه و تره بار تهیه نمایند.

14- «کدوتنبل»؛ سرشار از فیبر و غنی از بتاکاروتن است و به قیمت هر کیلوگرم 3400 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

15- «شلغم»؛ منبع خوبی از ویتامین C و فیبر است و به قیمت هر کیلوگرم 2400 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری