{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 399230

معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد؛

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ضمن تشریح جزئیات خرید حمایتی زعفران از خرید حدود ۳۹ هزار کیلوگرم طلای سرخ به منظور حمایت از کشاورزان کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، حسین شیرزاد رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان اظهارکرد: در راستای اجرای سیاستهای حمایتی دولت، در اجرای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی این سازمان به منظور حمایت از کشاورزان تولید کننده زعفران و به منظور پایداری تولید و تحقق ارز آوری مورد انتظار از این محصول مبادرت به خرید زعفران با قیمت های حمایتی تعیین شده از سوی وزارت متبوع نمود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: این سازمان در این راستا به منظور مداخله هدفمند در بازار زعفران اثرگذاری حداکثری و خرید حداقلی، اقدام به تهیه و تدوین دستورالعمل اجرائی -  فنی و ابلاغ آنی به استانهای خراسان رضوی، جنوبی و شمالی کرده است.

وی ادامه داد: همچنین تشکیل کارگروه خرید زعفران در استانها به ریاست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر دستگاههای متولی و مرتبط با تنظیم بازار محصولات کشاورزی و تعیین مراکز خرید زعفران به ترتیب در استانهای خراسان رضوی 18 مرکز، خراسان جنوبی 3 مرکز خرید و خراسان شمالی 2 مرکز خرید مجموعاً 23 مرکز خرید از دیگر اقدامات ما بوده است.

شیرزاد با اشاره به اطلاع رسانی قیمتهای حمایتی به کشاورزان از طریق  سیما و جراید و رادیو و نماز جمعه،اضافه کرد: تعیین 18 آموزشگاه اکرودیته به عنوان آزمایشگاه های ذیصلاح جهت آنالیز فیزیک و شیمیایی زعفران تحویلی از دیگر اقدامات شاخص سازمان مرکزی تعاون روستایی در این حوزه بوده است.

شیرزاد با اشاره به اینکه 23 مرکز خرید در سه استان اقدام به خرید زعفران از کشاورزان کردند،گفت: حدود 39 هزار کیلوگرم زعفران از کشاورزان خریداری شده که در مرحله اول بیش از 12 میلیارد تومان به حساب آنان واریز شده است.

وی گفت: 68 کیلوگرم زعفران در استان خراسان جنوبی و بیش از 55 کیلوگرم خرید در استان خراسان شمالی و در خراسان رضوی بیش از 38 هزار کیلوگرم انجام شده است.

به گفته وی قیمت خرید هرکیلوگرم از انواع زعفران از کشاورزان به شرح ذیل بوده است: قیمت هر گرم زعفران نگین 105000 ریال، زعفران مشابه نگین 95000 ریال، زعفران پوشال مرغوب  90000 ریال و زعفران پوشال معمولی  82000  ریال.

شیرزاد ادامه داد: این طرح دارای اهداف ملی و بین المللی است که در دو چشم انداز کوتاه و بلند مدت طراحی شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری