کد خبر 394992

مجوز صادرات شلتوک برنج خوزستان صادر شد

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت در نامه‌ای به گمرک صادرات شلتوک برنج استان خوزستان را با شرایط مقرر مجاز اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت در نامه‌ای به شامانی مدیرکل دفتر صادرات گمرک اعلام کرد تصویر نامه مورخ 11 آبان 98 دفتر توسعه صادرات معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در مورد بلامانع بودن صادرات شلتوک برنج تولیدی از استان خوزستان ارسال و به آگاهی می‌رساند صادرات شلتوک برنج تولیدی استان خوزستان با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه از مبادی خروجی و گمرکی آن استان بلامانع است.

در ضمن در صورت تقاضای سایر استان‌ها برای صادرات شلتوک برنج تولید داخل موضوع منوط به بررسی در مراجع ذی‌ربط و اعلام این دفتر خواهد بود.

GDGZv78jVdH5

 صادرات برنج به صورت شلتوک (برنج با پوسته قهوه‌ای) این خطر را دارد که ذخایر ژنتیکی برنج ایران همچون پیاز زعفران و پسته رفسنجان به کشورهای دیگر برود.

از طرفی به دلیل بی‌توجهی به درامد کشاورزان، شالیزارهای بی نظیر در اکثر روستاههای شمال به شکل بی‌رویه به کاربری کارخانه یا ویلا تغییر کاربری شده و از چرخه تولید خارج می‌شوند، لازم است شالیزار به عنوان کارخانه تولید غذا و شلتوک به عنوان ذخیره ژنتیک برنج ایرانی حفظ شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری