کد خبر 361352

آغاز جمع‌آوری تخم‌مرغ مازاد

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران از آغاز جمع آوری مرغ مازاد از سطح بازار خبر داد و گفت: قیمت این محصول حدود١٠٠٠ تومانی افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، ناصر نبی پور  با بیان اینکه خرید تخم مرغ مازاد از تولیدکنندگان آغاز شده است، گفت: با توجه به اینکه نرخ خرید تخم مرغ از مرغداران کیلویی ٥٥٠٠ تومان است و قیمت بازار نیز در حال نزدیک شدن به این نرخ است مرغداران خیلی تمایلی به تحویل تخم مرغ های تولیدی خود ندارند.

به گفته این فعال بخش خصوصی شرکت پشتیبانی امور دام با مباشرت اتحادیه سراسری مرغداران میهن تخم مرغ های مازاد را جمع آوری می کند.

وی از افزایش قیمت تخم مرغ در بازار نسبت به هفته گذشته خبر داد و افزود: میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری از حدود ٤٥٠٠ تومان به ٥٢٠٠ تا ٥٣٠٠ تومان رسیده است.

نبی پور جمع آوری تخم مرغ مازاد از سطح بازار را دلیل افزایش قیمت آن عنوان کرد.

وی با بیان اینکه صادرات به عراق چند روزی است که آغاز شده است، ادامه داد: عراق به دلایل نامعلومی صادرات تخم مرغ از ترکیه را ممنوع و ایران را جایگزین این کشور کرده است. ضمن اینکه میزان صادرات متغییر و برخی روزها ١٠٠ تا ١٢٠ تن و در روزهایی نیز حدود ٣٠٠ تا ٤٠٠ تن بوده است.

وی ادامه داد: صادرات به عراق اقدام مطمئنی نیست و مشخص نیست تا کی ادامه یابد، متاسفانه مسائل سیاسی با مسائل اقتصادی گره خورده و نمی توان روی آنها حساب کرد.

نبی پور گفت: بنابراین پیش بینی افزایش قیمت ها را تا حدود قیمت تمام شده تولید و حتی تا نرخ ٧٥٠٠ تومان که مورد تایید وزارت جهاد است، نداریم، چون تولید زیاد و هوا گرم است و برای همین تقاضای کمی برای این کالا وجود دارد.

وی همچنین از آغاز فرستادن مرغ های پیر به کشتارگاه نیز خبر داد و افزود: سازمان دامپزشکی کشور هم با ارسال مرغ های پیر و چربی دار به کشتارگاه های استانهای غیرهمجوار موافقت کرده است قبلاً این انتقال فقط بین استانهای همجوار ممکن بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر