کد خبر 341712

حجتی: هر پنج کوزه گل ارکیده به اندازه یک بشکه نفت ارز آوری دارد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هر پنج کوزه گل ارکیده به اندازه فروش یک بشکه نفت ارزآوری دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمود حجتی امروز پنجشنبه 23 اسفند در مراسم  افتتاح شرکت تولید گل ارکیده در روستای گازرسنگ نظرآباد گفت: نظرآباد با وجود اینکه به شهرستانی صنعتی معروف است ولی در بخش کشاورزی هم حرف‌های جدی برای گفتن دارد. با پشتیبانی مسئولان، چند جوان خلاق در بازه زمانی کوتاه قدام به راه اندازی این شرکت کرده‌اند.

وی اظهار کرد: منابعی از محل اشتغال توسعه روستایی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. این شرکت ۲۲ هزار متر است که امروز پنج هزار متر از آن به بهره برداری رسیده است؛ ۳۵ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.

حجتی با اشاره به اینکه ۹۰   درصد تولید گل ارکیده بازار صادراتی دارد، ادامه داد:  گل ارکیده بازار صادراتی خوبی دارد و هر کوزه آن از هشت تا ۱۲ دلار فروخته می‌شود. راه اندازی این واحدها نقش به سزایی در ایجاد اشتغال پایدار در شرایط کنونی دارد.

وی اظهار کرد: شیوه آبیاری گل‌های این شرکت به نوعی است که کمترین میران مصرف آب را دارد و در این شرایط کم آبی، صرفه‌جویی زیادی در مصرف آب می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مهدی
  ۱ ۰

  شما کوچکید و از کار های کوچک.هم شوکه میشوید.
  هزاران از این گونه شغل ها می بایستی وجود میداشت.اما شما ذوق زده هم میشوید.
  مسئله قیمت نفت است.عملا با واردات گران خرید نفت را کادو می دهید.تورم در کالای اساسی سالیانه هزینه خرید نفت را به صفر رسانیده.سرمایه گذاری در نفت و هزینه چپاول ان در صد کمی از درآمد نفت را به کشور آورده.
  نفت با تورم افزایش نمی یابد و بلکه ارزان تر هم.فروخته میشود .و شرکت نفت آن را هم هزینه باطل میکند.
  بقدری قیمت نفت ارزان است که چند گل با آن برابری میکند.
  خ
  هر گوشی موبایل میانگین 160 بشکه نفت هزینه دارد.و بسیاری از واردات استعماری و انحصاری.واقعا خسته نباشید ایران بهشت غرب است. و شما واسطه آن.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این هم که تعطیله بنده خدا!
  موش توی سوراخ نمی رفت جارو به دمش می بست. پول نفت رو به ما نمیدن شما می خواهی بابت گل پول بگیری؟
  فکر نون کن که خربزه آبه عمو! با این درایت شما قحطی داره در میزنه کم کم.