کد خبر 336283

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین عنوان شد:

افزایش ۱.۵درصدی سطح زیر کشت گندم در سالجاری/ کشاورزان با تحویل گندم به سیلوها از خوراک دام شدن محصول جلوگیری کنند

مشاور وزیر جهادکشاورزی و مجری طرح گندم گفت: کشاورزان با تحویل گندم خود به سیلوها اجازه ندهند محصولشان خوراک دام‌ها شود.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ اسماعیل اسفندیاری پور در گفت و گو با اقتصادآنلاین با بیان این مطلب، ادامه داد: امسال سطح زیر کشت گندم افزایش 1.5 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است که افزایش تولید را در پی دارد.

وی ادامه داد: سال گذشت سطح زیر کشت گندم 5 میلیون و 766 هزار تن بود که امسال به 5 میلیون و 843 هزار هکتار افزایش یافته است.

اسفندیاری پور پیش بینی کرد که میزان تولید گندم در سالجاری به حدود 14میلیون تن برسد.

وی افزایش بارندگی ها، افزایش توزیع کود اوره در سالجاری، مبارزه مناسب با علف های هرز را از جمله دلایل افزایش تولید گندم در سالجاری برشمرد.

به گفته اسفندیاری پور؛ در سالجاری توزیع کود اوره که در افزایش پروتئین گندم نقش به سزایی دارد 27 تا 28 درصد رشد داشته است.

مشاور وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه امسال تولید گندم آبی کاهش داشته است، گفت: بارندگی های مناسب در سالجاری سطح کشت دیم گندم را افزایش داده است.

اسفندیاری پور در پایان از کشاورزان خواست که با دقت در تقسیط کود اوره در مراحل آخر داشت گندم موجبات افزایش پروتئین محصول را فراهم آورند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علی
    ۲ ۱

    وقتی قیمت سبوس گندم از گندم بیشتر وهزینه تولید کشاورزان نیز چند برابرشده چرا کشاورزان باید به دولت سوبسید بدهن در صورتی که در اکثر کشورها حکومت به کشاورزان سوبسید میدهد

  • ناشناس
    ۰ ۱

    خود کرده را تدبیر نیست!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری